690 680 960

Policyjny pościg za mieszkańcem Chełma. Mężczyzna potrącił policjanta, miał w aucie kilka tysięcy paczek papierosów (zdjęcia, wideo)

Po pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę, który w pojeździe przewoził kilka tysięcy paczek nielegalnych papierosów. 32-latek odpowie nie tylko za posiadanie tytoniowej kontrabandy, ale również za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji.

W miniony piątek puławscy policjanci zatrzymali w Moszczance do kontroli drogowej samochód osobowy marki Seat. Pojazdem kierował 32-letni mieszkaniec Chełma. W trakcie kontroli drogowej mężczyzna gwałtownie ruszył i kontynuował jazdę mimo podjętej próby powstrzymania go przez jednego z funkcjonariuszy. Doprowadzając w ten sposób do uszkodzenia ciała policjanta.

Policjanci rozpoczęli pościg za uciekającym seatem. Ryccy mundurowi ustalili, że na ulicy Sadowej w Rykach mężczyzna porzucił pojazd, a sam oddalił się w nieznanym kierunku.

W samochodzie policjanci ujawnili 5500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, które zostały zabezpieczone. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze i namierzyli i zatrzymali właściciela nielegalnej kontrabandy.

Podsumowano, że uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosło ponad 100 tysięcy złotych. Ponadto 32-latek odpowie tez za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji podczas pełnienia obowiązków służbowych, jak również za samowolne opuszczenie miejsca kontroli drogowej, a następnie nie zatrzymanie się pomimo wydawanych świetlnych i dźwiękowych sygnałów przez funkcjonariuszy.

Decyzją Sadu Rejonowego w Rykach zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. W przeszłości mężczyzna był już notowany. Za naruszone przepisy karne grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. Policja Ryki)

6 komentarzy

  1. Nie wiem jak oni to liczą że uszczuplenie wynosi ponad 100tys. zł. Mi wychodzi że wszystkie papierosy po cenie sklepowej tyle nie kosztują. 5500 paczek x 14 zł=77000 zł. A może to były cygara?

    • Należy jeszcze dodać niezapłacone na granicy cło, akcyzę, a także podatek od sprzedaży. Nie porównuje się ceny paczki pochodzącej z przemytu, ceną papierosów na półce w sklepie.

  2. Mógł zabić, a tylko potrącił.

  3. Co tacy sobie myślą ?że wygrają z policją?

    • Bezmózgi nie myślą i dlatego dla każdego takiego ciula taki koniec działalności

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa