Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ptasia rodzina uwiła gniazdko na sygnalizatorze (zdjęcia)

Jest dach nad głową, jest ciepło, woda nie kapie na pióra, a co najważniejsze jest również całodobowe darmowe oświetlenie. Tak wygląda dom ptasiej rodziny, która zamieszkała na jednym z lubelskich sygnalizatorów.

Kierowcy stojący przed jednym ze skrzyżowań na ul. Orkana, oprócz pilnowania zmiany świateł na sygnalizatorze, mogą nieco poobcować z naturą patrząc na poczynania ptasiej rodziny. Wybrała ona bowiem sygnalizator na miejsce swojego gniazdowania.

Rodzina kwiczołów postanowiła uwić gniazdo w nieco nietypowej lokalizacji, a jego konstrukcja stabilnie trzyma się na nierównej powierzchni. Ptaki doczekały się już potomstwa. Co chwila  z gniazda wychylają się ledwo opierzone głowy i szukają matczynego dzioba z jedzeniem.

Obserwacja ptaków w tym miejscu sprawia wiele frajdy. Pozwala również na poznanie niezwykłych zdolności adaptacyjnych do środowiska miejskiego przez ptaki. Miejmy nadzieję, że rodzina kwiczołów bezpiecznie dotrwa do momentu, aż ptasia młodzież opuści gniazdo. Biorąc za przykład zabawę w nadawanie corocznie imion sokołom z lubelskiego komina na Wrotkowie, można pokusić się o to samo w przypadku tych ptasich maluchów. Jakby można było nazwać ptasie dzieci z lubelskiego sygnalizatora?

(fot. lublin112.pl)

37 komentarzy

 1. Gupi ten ptak w nocy czerwone wali jak w Amsterdamie

  • Dlaczego głupi? Może ta samiczka w poprzednim wcieleniu właśnie pracowała w czerwonej dzielnicy Amsterdamu

 2. Lewka, czerwonka, stopek, traficzek……

 3. Su(t/w)e(ner/ren)

  Może przyleciał z De Wallen, skąd wiesz. 🙂

 4. Czy to Kwiczoł? Trudno jakoś rozpoznać a ornitologiem nie jestem 🙂
  Waham się między Kwiczołem a Drozdem.

 5. Miło, ale publikacja artykułu może przyczynić się do zniszczenia gniazda przez nienormalnych, którzy mają ból d …

 6. bob budowniczy

  Ptasia patodeweloperka 🙂