Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sieć handlowa Aldi wkracza na Lubelszczyznę. Ruszyła budowa sklepu (zdjęcia)

Markety niemieckiej sieci Aldi jeszcze w tym roku mają pojawić się na wschodzie Polski. W Lublinie ruszyła budowa sklepu, w Białej Podlaskiej firma przejęła istniejący obiekt handlowy.

Trzy sklepy w Lublinie oraz jeden w Białej Podlaskiej planuje w najbliższym czasie uruchomić w naszym regionie sieć sklepów Aldi. Rozpoczęła się właśnie budowa marketu, który zostanie zlokalizowany obok stacji paliw BP przy ul. Zelwerowicza w pobliżu skrzyżowaniu z ul. Poligonową. Plany przewidują, że obiekt rozpocznie funkcjonowanie jeszcze w tym roku.

Podobna sytuacja jest także w Białej Podlaskiej, gdzie firma rozpoczęła już kompletowanie załogi. Na początek ruszyła z poszukiwaniem kierownika sklepu. W tym przypadku sklep nie będzie budowany, lecz został przejęty istniejący obiekt handlowy. Chodzi o dawny market Intermarche przy ulicy Piłsudskiego.

Kolejne sklepy zapowiedziano przy al. Spółdzielczości Pracy na działce przy skrzyżowaniu z ul. Do Dysa oraz w Węglin Retail Park, którego budowę zaplanowano w rejonie ul. Jana Pawła II, Gęsiej i al. Kraśnickiej. Obecnie sieć posiada w Polsce 170 sklepów i planuje, że do końca roku liczba ta wzrośnie do 200.

Markety niemieckiej sieci Aldi są zlokalizowane głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. Jednak firma zapowiedziała, że rozpoczyna ekspansję na wschodnią część kraju, aby do końca 2022 roku potroić liczbę otwieranych placówek. W ten sposób zamierza zmniejszyć dystans do swojego największego konkurenta, czyli Lidla.

Sieć handlowa Aldi wkracza na Lubelszczyznę. Ruszyła budowa sklepu (zdjęcia)

Sieć handlowa Aldi wkracza na Lubelszczyznę. Ruszyła budowa sklepu (zdjęcia)

(fot. lublin112)

16 komentarzy

 1. Nastempny dla biorcuw 500+

  • A Ksiondz gdzie robi zakupy? 😀

  • Obywatel Świata

   Nie tylko dla nich, ogólnie dla PiSowców, szczególnie tych starszych, co tak krzyczą, że media niemieckie, a do lidla chodzą i awantury wszczynają, przy okazji zostawiając tam swoje pieniądze.

 2. Ile jest polskich sklepów w Niemczech ?

  • co Ci przeszkadza? wchodzą na coraz bardziej konkurencyjny rynek. konkurencja jest najlepsza dla konsumenta.
   wyjedź do Niemiec i otwórz tam sklep – będzie jeden więcej…

   • Chłop zadał pytanie, a ty się srasz nie wiadomo o co. Odpowiedz na nie i po sprawie.

  • Ile w ogóle jest polskich sklepów? Znasz jakieś, które są tak wielką siecią? Bo ja nie 🙂
   Jest Wielkopolski Dino, który jest tak małą siecią że nawet nie w każdym rejonie Polski znajdziesz ich sklepy, dopiero zaczyna ekspansje na wschód.
   No i Kujawsko-Pomorski Lewiatan, który jest siecią małych sklepów pokroju żabka (która też była Polska ale teraz zarządzana przez Londyńską firmę doradztwa kapitalnego z siedzibą w Luksemburgu).
   Był też Lubelski Aldik wchłonięty przez Litwinów, którzy mieli w posiadaniu Stokrotki.
   Więc który niby Polski sklep miałby się według Ciebie otwierać w Niemczech? Taki DIno, który nie otworzył się jeszcze nawet wszędzie w Polsce czy taki Lewiatan który jest franczyzą sklepów osiedlowych?
   Przecież u nas też małe Niemieckie sklepy osiedlowe się nie otwierają, a że Polska nie gigantów w tej branży to może zostań ambasadorem naszego kraju stwórz markę wielkości Jeronimo Martins, wykup sieć sklepów Dino i podbijaj nimi Europę. 🙂

  • Taka prawda plus

   Niestety równie dobrze mógłbyś napisać ile jest polskich producentów RTV sprzedających swój sprzęt na całym świecie jak choćby Sony, czy ile jest polskich marek samochodów znanych na całym świecie jak np. Mercedes.
   Ponieważ ze względu na naszą przeszłość jesteśmy krajem daleko do tyłu w porównaniu do zachodu Europy i wielu innych części świata.
   Nie mamy wielkich firm i wielkich marek które buduje się latami i nawet jakbyś chciał taką stworzyć to nigdy nie dorównasz tym, którzy od wielu lat swoją markę rozwijali. Startujesz z góry przegranej pozycji.
   Za czasów PRL’u handel w Polsce nie istniał praktycznie wcale (kartki, wiele produktów niedostępnych, a jak były to nie było za co je kupić, słynne Pewexy w których zakupy do roku ’90 można było robić płacąc jedynie obcą walutą), później zaczął raczkować i opierał się głównie na targowiskach i małych osiedlowych prywatnych sklepikach i wszystko upadło w zarodku w czasach kiedy na rynek Polski weszły wielkie firmy zagraniczne ze swoimi hipermarketami co dla nas Polaków wówczas w ogóle było kosmosem.
   Tak było jest i będzie nie odmienisz losów historii, czy jest to jakiś powód do narzekań. Ciesz się że żyjesz w tym kraju, a nie w innym bo mogłeś trafić znacznie gorzej. Nie każdy rodzi się synem miliardera bogatego państwa, ale też nie każdy rodzi się Polakiem i ma tak dobrze. 🙂

 3. Русский тролл

  Aldi to dawny Aldik?

  • Aldi to niemiecki sklep. Aldik został kupiony przez litwinów i zamieniony w Stokrotkę.

   • Tak został kupiony przez Litwinów i przemianowany na Stokrotkę, ale koledze raczej nie o to chodziło w pytaniu. Pytanie brzmiało czy Aldi niemiecka firma to dawny Aldik. 🙂
    Odpowiedź brzmi nie i nie mają ze sobą nic wspólnego poza podobieństwem w nazwie co więcej Aldik był Polską siecią handlową jedną z nielicznych w dodatku regionalną Lubelską z główną siedzibą w naszym regionie, posiadał również sieć sklepów w województwie Mazowieckim i tyle.
    Nigdy nie był takim gigantem (dlatego wykupili go Litwini posiadający stokrotki) ale był nasz. Mam nadzieję, że wyczerpująco odpowiedziałem na pytanie.

    • „ABC Lublin” – Chodzi o kolejność kto kogo 🙂
     Stokrotka też była polską siecią i do tego dużo większą niż Aldik.
     Aldik został przejęty przez Maxima Grupe w 2012 roku.
     Natomiast Stokrotka w 2018 roku.
     Ponieważ Stokrotka była bardziej znana (chociażby ze względu na ilość sklepów w porównaniu do Aldika) – właściciel litewski aby nie zarządzać dwoma sieciami przyłączył Aldiki do Stokrotki.

     Przy okazji polskich sieci warto wspomnieć, że Biedronka też była polską siecią.
     Jeronimo Martins kupiło w 1997 roku od właściciela Elektromisu 210 sklepów.
     Na tamte czasy i nasze warunki była to już duża sieć polskich sklepów.
     Dlaczego o tym wspominam?
     Bo jak właściciel Dino będzie chciał sprzedać swoje akcje to je sprzeda.
     A trzeba pamiętać, że ma ich raptem… 51,16%

 4. Aldi jest tyle dobry, że ma wyjątkowo szerokie alejki między półkami 😉 no chyba, że we wschodniej Polsce będą typowe… jak w żabce 😉

 5. kupuj więcej!
  kupuj więcej!
  na zapas!
  na zapas!

 6. BRAWO! Ale tu na Wschód do tej bidy? Chociaż każdy czeka z utęsknieniem. Tylko szkoda że w dużych miastach oni praktycznie są.

 7. To jest dobra firma. Jak Biedronka. Szkoda że Polak jest zaglupi niema głowy do handlu interesów. Polak nigdy nie da niskich cen. Polak nigdy nieda promocji aby coś było gratis…. Polak myśli tyko aby jak najszybciej zarobić , oszukać.

Wiadomości z info112