Przyznała się do faktu, a nie zabójstwa. 23-letnia studentka stanęła przed sądem za wyrzucenie noworodka do rzeki

Rozpoczął się proces młodej kobiety, która jest oskarżona o zabójstwo swojej córeczki. Miała urodzić w tajemnicy przed najbliższymi a następnie wrzucić noworodka do rzeki.

W środę przed Sądem Okręgowym w Lublinie ruszył proces Anety P. oskarżonej o zabójstwo swojej córeczki. Na pierwszej rozprawie stawili się najbliżsi kobiety: rodzice oraz rodzeństwo. Doprowadzona została również 23-latka. Nie przyznała się ona do popełnienia zarzucanego jej czynu, potwierdziła jednak że taki fakt miał miejsce. Z kolei rodzina kobiety zgodnie skorzystała z prawa odmowy do składania wyjaśnień. Na wniosek zarówno obrońcy Anety P. jak też prokuratora, sąd z uwagi na możliwość naruszenia dóbr obyczajowych wyłączył jawność postępowania.

Przypomnijmy, w połowie października 2017 roku w przepływającej przez Krzesimów rzece, przypadkowa osoba natrafiła na zwłoki noworodka. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka urodziła się zdrowa. Żyła również w momencie, kiedy wrzucano ją do rzeki. Zmarła zaś w wyniku utonięcia. Policjanci rozpoczęli zakrojone na szeroką skalę poszukiwania matki dziecka. Wiele godzin żmudnej pracy policjantów przyniosło efekt. Wykonali szereg czynności, przesłuchali dziesiątki osób, aż zwrócili uwagę, na nietypowe zdarzenie.

Mianowicie tego samego dnia, w którym znaleziono zwłoki noworodka, do komendy przyszła młoda kobieta, która zgłosiła, że jest pomawiana, iż była w ciąży. Jak się okazało, to właśnie 23-letnia Aneta P. jest matką dziewczynki. Jak ustalili śledczy, kobieta zorientowała się, że jest w ciąży w marcu 2017 roku. Ukrywała ten fakt zarówno przed rodzicami, jak też przed mężczyzną z którym się związała. Cały czas chodziła do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne.

W nocy z 14 na 15 października kobieta zaczęła rodzić. Następnie owinęła noworodka w swoją koszulę i udała się nad pobliską rzekę, po czym wrzuciła swoją córeczkę do wody. Po wszystkim wróciła do domu i zaczęła sprzątać ślady po porodzie. Domownicy nie zorientowali się, do czego doszło.

W trakcie przesłuchania Aneta P. przyznała się do winy. Nie potrafiła wyjaśnić powodów uśmiercenia córeczki. Tłumaczyła, że pomysł ten pojawił się tuż po porodzie. Śledczy jednak udowodnili, że 23-latka od kilku miesięcy planowała pozbyć się swojego dziecka. Biegli odnaleźli, że kobieta w internecie szukała sposobów na poronienie, przeglądała tematy dotyczące aborcji, jak też jakie leki zażywać, aby dziecko urodziło się martwe. Anecie P. grozi dożywocie.

(fot. TVP Lublin)
2018-09-05 19:06:34

Jej rodzice oraz rodzeństwo odmówili składania zeznań w sprawie. Miał je złożyć jedynie były parter oskarżonej. Zarówno jego zeznania, jak i wyjaśnienia Anety P. pozostaną jednak tajemnicą. Sąd z uwagi na charakter sprawy wyłączył bowiem jawność postępowania.

Zobacz również

29 komentarzy

 1. „Nie przyznała się ona do popełnienia zarzucanego jej czynu, potwierdziła jednak że taki fakt miał miejsce.” – niezły bełkot. Pewnie adwokat błysnął.

 2. Utopić własne dziecko… brak słów.

  • też tego nie rozumiem…a przede wszystkim tego jak zażywając tabletki zaszła w ciążę…jak można sie nie przyznać rodzinie i partnerowi, ze jest się w ciąży…jak oni tego nie zauważyli…
   ale w tym moherowym kraju najważniejsze jest, co ludzie powiedzą…
   przecież jak nie chciała dziecka, mozna zostawić w szpitalu…zrzec się praw( żeby nie trafiło do rodziny zastępczej) to przecież natychmiast znajdzie się rodzina, która je zaadoptuje i pokocha

 3. Współczuję jej rodzicom coś strasznego teraz przechodzą a dziewczyna moim zdaniem miała coś z głową bo wszystko co robiła wzajemnie się wykluczało , obłęd .

 4. Nabój do kałacha 5 PLN. Sąd plus dożywocie na koszt podatników 500 000.
  Odpowiedź pozostawiam, niech każdy wybieże swoją.
  Moja to piątka, ścierwo co zabija noworodka obligatoryjnie UTYLIZACJA.
  Tyle w temacie.

  • Niech mój imiennik, analfabeta, żwawo biegnie (staropolskie „bieże”) po słownik.

   Takie ścierwo jak ty, winno się utylizować.
   Po wsiach po kilkanaście tysięcy kobiet przypada na jednego ginekologa.
   Edukacja seksualna jest… zapisana w ustawie od 25 lat, ale w szkołach nadal jej nie ma.

   Dałbym tobie szansę, może przez jakieś wypłakane w poradni zaświadczenie o skrajnym lenistwie (tzw. dysortografia) masz jeszcze jakieś szanse zrobić tę maturę za trzy lata z hakiem… ale po co – rowy też ktoś kopać musi, pieniądze w budowlance niegłupie… marnujesz się tutaj Kubusiu.

   • Potrafila szulac po internetach informacji o sposobach pozbycia sie dziecka? Chodzila do ginakologa po tabletki. Usprawiedliwiasz morderce ze nie byl wyedukowany? Fakt jest inny. Byla wyedukowana i wiedziala jak obslugiwac internet

    • To, że ktoś korzysta z Internetu (nazwa własna, dużą literą kochany analfabeto) nie oznacza jeszcze, że jest wykształcony (tego potworka językowego pt. „wyedukowany” też nie lubię).
     Najlepszym dowodem jesteś ty sam.
     Analfabeta, a korzysta z Internetu.

   • Bujak bereten Buraku.

  • Ten nabój to dla ludzi którzy piszą „wybieze „

 5. rodzina nie wiedziała o ciązy?? a sąsiedzi wiedzieli i zaalarmowali o sprawie policję… są współwinni bo wstyd im ze dziecko bylo z żonatym i dzieciatym facetem, przymkneli oko jak poszła utopić ich wnuka…

 6. człowiek gorszy niz pies, utopila swoje dziecko tuz kolo domu… zwloki znalziono kilkanascie metrow dalej, zamknijcie ją raz na zawsze bo jak wyjdzie to strach o nasze

 7. Kuba widocznie jesteś psychopatą i mordercą ; czym ty się od niej różnisz ? lepszy jesteś ? Idz na psychoterapię bo stanowisz zagrożenie dla społeczeństwa

  • Plan edukacyjny dla ciebie: wyszukać pojęcia „szok poporodowy”, „świadome macierzyństwo”, „dostęp do edukacji seksualnej w Polsce”.

   • Ten szok był raczej zdecydowanie przedporodowy, wszak już krótko po zapłodnieniu googlowała metody uśmiercania dzieci.

 8. hehe…
  Jak Kwaśniewski gd palił marihuanę ale się nie zaciągał.

 9. A swoją droga to kawał z niej szmaty ! Niezależnie jaką karę dostanie, to gratis kur.wę wysterylizować. !

 10. To nie żadna szmata , to porządna dziewczyna była do czasu jak spotkała tego zapładniacza i jego chciwą żonkę . Facet zmarnował jej życie , coś jej się w głowę zrobiło i tyle .Dlaczego nie pociągnięto do odpowiedzialności ojca dziecka ? wiedział o wszystkim i jego żona również .

  • Szmata t kur.wa !
   ZUTYLIZOWAĆ DZI.WKĘ

  • No tak… przecież…
   To porządne dziewczyny topią swoje dzieci, wyrzucają z okna, walą główka o krawędź. !…
   A Szm.aty je karmią, wychowują, otaczają opieką i bezgraniczną miłością…
   COŚ ci SIĘ SYSTEM WARTOŚCI ROZREGULOWAŁ. !!!

  • Tylko nie pomyl aspiryny z trutką, nie zrób se co 🙂

 11. o i sąsiadka prawde Ci powie,, rodzina bedzie milczała a sąsiedzi wiedza lepiej… tylko jak to żona wiedziała ze ją zdradza i nic nie robiła ..

 12. Brawo @Kuba. Czyby ta ciąża to twoja zasługa? Bronisz prawa do zabijania, nie ważne,czy przed porodem czy PO.Typowe zachowanie wyznawcy lewackiej ideologii Razem wymieszanej z LGBT.

  • Bronię prawa do świadomego, chcianego rodzicielstwa i edukacji seksualnej.
   Uważam też, że kobieta powinna mieć prawo do legalnej aborcji ze względów społecznych, tak jak było w tym kraju do 1993 roku i jest w większości cywilizowanych krajów. Obecny poziom prawa mamy taki, jak w Rumunii za Caucescu i ZSRR za Stalina (u Hitlera było ostrzej, bo za aborcję Aryjczyka groził obóz a nie więzienie).

   • Jeśli stawiasz znak równości pomiędzy świadomym macierzyństwem a aborcją na życzenie to masz zdrowo nasrane pod beretem.

   • Panna/kobieta w wieku 23 lat, czy też w chwili czynu przyjęcia penisa z nasieniem w miejsce „docelowe w wieku 22 lat wg Ciebie nie wie z czym to się wiąże?! Ta, bo w IV klasie podstawówki jej tego nie wytłumaczyli albo partner przysięgał, że będzie „uważał”! W takim układzie szkoda, że Twoja matka nie skorzystała z prawa do aborcji przed 1993r., to byś obecnie nie pisał głupot w necie. Gdyby chciała to by „wyskrobała” nawet w 2017r. (okres w jakim zaszła w ciążę), a Ty jesteś zerem głosząc poglądy typu, że w szkole nie tłumaczą o takich sprawach!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online