Przyszedł do urzędu, dziwnie się zachowywał, mówił o przygotowanym nożu. W domu 80-latka znaleziono arsenał (wideo, zdjęcia)

W piątek po południu na teren jednej z posesji w miejscowości Mikulin koło Kraśnika przyjechali policjanci. Niebawem na miejscu pojawili się antyterroryści oraz strażacy. W domu 80-letniego mężczyzny ujawnione zostały bowiem niebezpieczne przedmioty, w tym materiały wybuchowe.

W piątek jeden z mieszkańców Mikulina odwiedził Urząd Gminy w Kraśniku. Chciał widzieć się z wójtem. Został jednak poinformowany, że wójt Mirosław Chapski jest nieobecny. Wtedy pracownik urzędu usłyszał słowa o przygotowanym bagnecie wojskowym oraz, że mężczyzna jest już przygotowany. Chwilę później dziwnie zachowujący się petent wyszedł.

Po pewnym czasie urzędnicy postanowili, aby poinformować o nietypowym interesancie policję. Funkcjonariusze ustalili jego dane i udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. W trakcie przeszukania pomieszczeń jednorodzinnego domu, w zajmowanym przez niego pokoju funkcjonariusze odkryli niebezpieczne przedmioty.

W tekturowym pudełku schowanym pod łóżkiem 80-letniego mężczyzny znajdował się granat oraz dwa metalowe pakunki z lontem. Natychmiast zapadła decyzja o ewakuowaniu domowników, na miejsce wezwano antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Pirotechnicy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to uzbrojony granat bojowy.

 

 

To jednak nie wszystko. Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń znaleziono kilka sztuk broni, w tym pistolety, rewolwery, karabin i ponad 140 sztuk amunicji oraz kolejny granat. Pirotechnicy z uwagi na niebezpieczeństwo wybuchu, postanowili zneutralizować niebezpieczne przedmioty na miejscu.

Właściciel całego arsenału został zatrzymany, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sędzia przychylił się do wniosku. Jak nam przekazano, mężczyzna jest zaangażowanym zwolennikiem opcji rządzącej, a jednocześnie zagorzałym przeciwnikiem innych partii. Oprócz broni i materiałów wybuchowych posiadał też liczne zapiski i listy z groźbami.

Z uzyskanych przez nas informacji, Wójt Gminy Kraśnik nie złożył zawiadomienia w stosunku do zatrzymanego mężczyzny. Powodem jest fakt, iż 80-latek nie wypowiedział słów, które by można uznać za groźby. Mieszkańcowi Mikulina grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112, policja)

Zobacz również

45 komentarzy

 1. Kampania na Lublin112 rozpoczęta…

 2. Pod łóżkiem 😂😂 co za idiota

 3. czemu mnie to nie dziwi jaką opcję popiera?

 4. PiSlamizm, religia nienawiści.

  • Za to twoi ulubieńcy i idole roztaczający miłość i pokój dla wszystkich zwłaszcza po zabójstwie Adamowicza
   TuSSk, SSchetyna, LiSS, SSchechter, WałęSSa i SSyn, Rózia WozniakowSSka, SSczerba,….. wymieniać dalej tych nazistowsko-sowieckich pachołków?

   • Lecz się człowieku…

    • Ja czy oni? Jakieś rozdwojenie jazni, pomroczność jasna, hipokryzja? Jak to nazwać?
     niezalezna.pl/255311-po-liczy-na-amnezje-spoleczenstwa-internauci-pamietaja-co-mowili-jeszcze-niedawno

   • Pacholek to gumy nie założył i teraz mamy ciebie.

    • Lepszy pachołek bez gumy niż pijany knur gwardzista z zegarkami po łokcie na obu rękach. Tak, tak o twoim czerwonym przodku piszę. Chyba rozpłodnika się nie wstydzisz?

   • Adamowiczowi akt zgonu to wystawił Pan Tusk, czy młodzież weszpolska?
    Nagonkę na niego prowadził TVN, czy TVPiS Kurskiego i prokuratura Zera?

    A sowieckich pachołków to chyba najwięcej jednak w PiS i „przystawkach”… vide książka pana Piątka, udowadniająca związki b. ministra obrony narodowej z GPU.

    • Weź się chłopie zlituj, Piątek z Kubą Wojewódzkim, siedzą przy psiej kupie i mądrości prawią. Zapomniałeś też dopisać ,,polityczny akt zgonu”‚, a to już manipulacja. Jaka była medialna walka J Wałęsy przed wyborami, też nie pamiętasz? Co napisała Wyborcza w ramach tej walki?

    • Tak, tak. Nagonkę prowadził PiS i Młodzież Wszechpolska. A dlaczego nie kosmici?
     telewizjarepublika.pl/j-walesa-we-wrzesniu-2018-r-niech-pawel-adamowicz-tlumaczy-sie-z-walizki-z-pieniedzmi,75256.html
     niezalezna.pl/255311-po-liczy-na-amnezje-spoleczenstwa-internauci-pamietaja-co-mowili-jeszcze-niedawno
     Ty naprawdę taki naiwny jesteś czy po prostu głupi? Stanowczo powinieneś dla swojego dobra psychicznego przestać oglądą TVNazi, czytać gawno wyborcze Michnika i łonet. Na zdrowie ci to wyjdzie. Nie sądzisz?

   • Jesteś psycholem

 5. Jedna słuszna partia

 6. człowiek-kiełbasa

  Ciekawe, jaki dostał wybór.

 7. Zwykły partyzant aj waj;-)

  • Zwykły Gwardzista z AL. Innych po wojnie UB i SB zabiło lub wykończyło psychicznie. Swoich nie ruszali więc mu się arsenał ostał.

 8. Typowy PISista pełen miłości i chcący mordowaćź każdego kto nie myśli tak jak on.

 9. pewnie oglądał TVN

  • Nie sądzę nie zrozumiałby przekazu. Raczej to fan TVP i TRWAM.

   • Ciekawe, że TVNazi jest dla was jedynym prawdomównym przekznikem informacji, któremu bezgranicznie ufacie
    telewizjarepublika.pl/co-za-rzetelnosc-w-tvn24-zacytowano-wpis-z-fejkowego-konta-donalda-tuska,75253.html

 10. „Sąd sadem, sprawiedliwość musi być po naszej stronie ” 💣

 11. połowa tego arsenału to z lat okupacji , na wsiach jeszcze ludzie mają takie rzeczy pochowane

 12. Normalnie masakra jakaś 80 letni człowiek gdzie powinien się wnuczkami cieszyć w ostatnich latach A tu taki imbecyl ale jak to mówią kochajmy dobrych ludzi oni tak szybko odchodzą reszta bez komentarza……. dobrej nocy

 13. Dlaczego w zwolennikach i samych członkach PISu tyle nienawiści,pogardy, zakłamania i fałszu? Swoje błędy i wszechobecneą nienawiść próbują maskować programem 500+ w nadziei, że kolejne wybory będą ich. Nic bardziej mylnego,bo osób trzeźwo oceniających świat polityki jest więcej niż tych pobierających darmowe pieniądze z NASZYCH podatków.
  Drodzy panowie i panie z PIS ,zapewniam że pracownicy w moim zakładzie pracy są zmęczeni tą parodią i już deklarują że poparcia od ponad 300 osób nie dostaniecie.
  Solidaryzuje cię się mocno z Kościołem i wiarą więc zacznijcie rozumieć co to miłość,dobro, życzliwość, empatia,pomoc .

  • Ty z kim się solidaryzujesz, że całkowicie obce ci są cechy, które wymieniłeś? Uderzyłeś się w piersi nim zacząłeś w cudze? Hipokryta czy idiota do kwadratu?

   • Do bezimiennego ….jak najbardziej bezpartyjny patrząc na tę obłudę z każdego ugrupowania a zwłaszcza PIS ,którzy z Rydzykiem pod rękę chodzą . Katolicka obłudo,zapytam wprost: ile osób ,szpitali i fundacji potrzebujących wsparł bogacz Rydzyk?? Odpowiedź znamy wszyscy.

    • Ile domów pomocy społecznej hospicjów dla dzieci i osób dorosłych prowadzi kościół a ile pseudo charytatywne, bliskie twojemu sercu szemrane prywatne fundacje?

 14. …. Jak nam przekazano zwolennik opcji rządzącej? Że niby kto przekazał? Żałosne

  • Rządzący wójt jest z PSL 😉 Dziadek nikomu nie groził i arsenał miał pewnie od wojny. Czy był wcześniej karany, już nie obchodzi. Wiadomość, że jest zwolennikiem pewnej partii (hipotetyczna), zasiewa nienawiść u ludzi. Jak głosowali w więzieniach zwolennicy partii nie rządzącej? Dlaczego nie wolno mówić o złodzieju, że to gej (……..)?

  • No to ci się ciśnienie podniosło. Ktoś ci partyjnego bożka obraził?

 15. Jeszcze jedna uwaga; każda rządząca partia posiada do dyspozycji potężny arsenał bojowy, ale nie każda używa go przeciwko swoim obywatelom. Najwięcej prywatnej (legalnej) broni, posiadają przeciwnicy obecnie rządzących i doszło nawet do straszenia. Mazguła może coś o tym opowiedzieć- jeśli zechce.

 16. Do pudła starego dziada

 17. Ten arsenał to jeszcze nic, do urzędu zabrał narzędzie do gwałtu! Może nawet sprawne.

 18. Wy już o opcjach politycznych. Tymczasem każdy z nas powinien mieć pozwolenie na broń. Powinny być regulacje dot. jej posiadania i przechowywania, żeby nie było takiej amatorszczyzny jak w przypadku tego pana, który narażał rodzinę na utratę zdrowia lub życia.

  • chyba oszalałeś ! każdy pozwolenie na broń … połowa obywateli naszego narodu nigdy nie powinna mieć broni w ręku bo byli by śmiertelnie niebezpieczni dla innych ludzi.

   • Połowa tej połowy zapewne sama by się postrzeliła, by sprawdzić, czy gnat działa i czy bardzo boli.

 19. Bo jak wiemy zwolenicy jednej z partii są terrorystami a zwolenicy drugiej partii miłującymi pokój obywatelami.

 20. sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Ot i cała tajemnica.

 21. A gdzie była rodzina, mieszkająca z tym staruszkiem, nie wiedzieli o tak pokaźnych zasobach militarmych? Z relacji policji przechowywał to pod łóżkiem , więc nikt tam nie sprzątał?

 22. Dajcie spokoj dziadkowi pewnie trochę zdziwaczał co tym wieku nic nadzwyczajnego gyby chciał zrobić użytek z arsenału dawno by zrobil.O tym co ma pod łóżkiem pewnie dla ,,własnego bezpieczeństwa” mógł nikt nie wiedzieć bo może mieszka sam lub z babcią a ta już dawno machneła na to ręką.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8326zł -0.49%
  • GBP 4.9104zł -0.66%
  • EUR 4.3243zł -0.35%
  • CHF 3.8081zł -0.26%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.