Przyjeżdżali zawsze nocą. Kradli akumulatory zasilające sygnalizacje świetlne

Z remontowanego odcinka drogi przez cztery miesiące kradli akumulatory, które zasilały sygnalizacje świetlne. W trakcie ich zatrzymania, policjanci znaleźli również amfetaminę i tabletki ecstasy.

Od kilku miesięcy trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 814 na odcinku od miejscowości Niewęgłosz do skrzyżowania z drogą Lubartów – Parczew. Na długości 14 kilometrów wykonywane są prace drogowe, w wyniku których w kilku miejscach wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. To właśnie sygnalizatory, a dokładniej umieszczone w nich akumulatory, stały się obiektem zainteresowania złodziei.

Od marca regularnie przyjeżdżali oni na remontowaną drogą i pod osłoną nocy wyłamywali zabezpieczenia w skrzynkach sygnalizatorów świetlnych po czym kradli akumulatory zasilające urządzenia. Funkcjonariusze radzyńskiej komendy realizując posiadane informacje ustalili i zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 25-letnia kobieta oraz czterech mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Są to mieszkańcy Białej Podlaskiej oraz gminy Terespol.

W momencie zatrzymania 25-letnia kobieta posiadała woreczek z amfetaminą. Narkotyki posiadał także 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas jego przeszukania znaleziono amfetaminę o wadze ponad 35 gramów, a także tabletki ekstazy. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kradzież z włamaniem zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-06-17 11:51:02

4 komentarze

  1. Gang wieśniaków, powinni odpowiadać też za usiłowanie morderstwa.

  2. Powinni im zabrać samochód w ramach zabezpieczenia wypłacenia odszkodowań za spowodowane straty za kradzież akumulatorów.

  3. Zamknąć tych lalusiów najmniej na10 lat i ryje opublikowac w mediach

    • Studętkom jezdem to wiem że....

      Uprzejmie informuję, że publikacja ryji i facjat rabusiów, złodziei, morderców, gwałcicieli i innych odszepieńców jest w Polsce prawnie zabroniona bo mają oni większe prawa niż wielu im niedorównujących tzw. porządnych Obywateli.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!