690 680 960

Przyjechali na plantację konopi indyjskich z nowymi sadzonkami. Są już w areszcie

Świdniccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie. 22 i 27-latek decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Kilka dni temu policjanci ze Świdnika na jednej z miejscowych działek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy uprawiali konopie indyjskie. Obaj wpadli podczas pielęgnacji nielegalnych roślin, co więcej mieli ze sobą nowe sadzonki, które zamierzali zasadzić.

Policjanci zabezpieczyli ponad 60 krzewów konopi oraz ponad 170 g suszu roślinnego. Badanie narkotestem potwierdziło, że rośliny i susz wykazują właściwości marihuany. Z takiej ilości zabezpieczonych narkotyków można byłoby sporządzić ponad 600 dilerskich działek.

Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie.

Zatrzymanym grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

68-129426

68-129427

2018-06-23 12:20:59
(fot. Policja Świdnik)

17 komentarzy

 1. Jerzy Gondol Z Nadwisły

  Jeśli to zdjęcia z tej plantacji, to mus przyznać, że urodziwe roślinki.
  Choć niewarte ryzyka lat odsiadki.
  A moim skromnym zdaniem powinno się częściej ścigać tych co to badziewi jarają niż tych, którzy im tej „przyjemności” dostarczają.

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Tym co toto uprawiają obligatoryjnie przymusić, żeby to co się u nich „zabezpieczyło”, zjarali na tempa.

 2. Kiedy u nas się to zalegalizuje, i skończy się wsadzanie za kraty ludzi którzy hodują chaszcze???? Kiedyś to normalnie rosło przy wiejskiej drodze, a teraz cioty stwierdziły, że to bardzo groźny narkotyk, błazenada…

  • Kiedy to niby rosło przy wiejskim płocie? Chyba mylisz odmiany tej rośliny, uprawianej kiedyś w Polsce dla włókien. A tak na marginesie. Przeczytaj sobie, może jeszcze coś do Ciebie dotrze, jeśli mózg jeszcze całkiem nie otumaniony
   https://pieknoumyslu.com/konopie-indyjskie-rosyjska-ruletka/

   • Szanowna (ny) „Taa…”, jak najuprzejmiej pragnę skorygować Twoją światłą wypowiedź…
    Naukowcy (oczywiście amerykańscy),dowiedli, że mózg człowieka najbardziej otumaniają tzw. słudzy boży, prawiąc i zaprawdę bajki o boskości pewnego Żyda i Jego heroicznych wyczynach za czasów kiedy raczył szwędać się po palestyńskich bezdrożach z równym mu 12 włóczęgami.
    I co gorsza nikt ich za to nie prześladuje, ani nawet nie „zabezpiecza”.

 3. Kiedyś pradziadek mi opowiadał, że tym karmili króliki i indyk, rosło to wszędzie jak pokrzywa 🙂
  Niech se sadzą i palą, za pijakow się weźcie na drodze

 4. gdzie te 60 krzewów ?

 5. Rocznie sprzedaje się tego za 20 mld. Wszystko idzie do kieszeni mafii. Jedyny powód że jest nielegalne to naciski mafii maffi spirytusowej . Każdy lekarz powie że lepiej palić marichuane niż tyton lub pic alkochol. Ale wuda i tyton ma swoich przedstawicieli w sejmie. Przyk£ad w tamtym roku na 5 000 wypadków pod wpływem tylko 2 były pod wpływem marichuany w tym jeden razem z alkocholem. Ale nie jakaś zapijaczona morda powie o ryciu bani. A policja nić nie robi skradzionego roweru telefonu nigdy nie znajdą bo są zagłupi . Lepiej łapać ludzi za gram w kieszeni aby napić statystyki. Za 10 20 lat jak ludzie zryci przez komunę i Solidarność wymrą zalegalizują.

 6. Świdnik i Puławy ciągle królują w statystykach narkomańskich. Dla producentów śmierci z tych miast powinien być zasądzany maksymalny wymiar kary a ich wizerunki publikowane na bilbordach. Ratujmy ludzi przed bagnem narkomanii.

  • Uderz w stół, nożyce się odezwą. Też zwolennik, o przepraszam, uzależniony od maryśki lub innego stolca?

 7. Co za głupota. Tępienie rodzimej produkcji marychy to jak tępienie rodzimej produkcji pszenicy lub żyta. Nie będzie lokalnego towaru, to chętni będą kupować zagraniczny. I nic ich przed tym nie powstrzyma. Ot się służbiści przysłużyli.

 8. Nie rozumiecie tumany że jak ktoś sie napije alko to po 24 godzinach jest czystya jak palicie to scierwo to policyjny test po 3 dniach pokazuje ze nadal jesteście naćpani czyli stanowicie zagrożenie na drodze ! Od maryhy łeb boli palilem pare razy to scierwo i lepiej piwa sie napić i zapalić papierosa niż pali to ścierwo

  • Tumanem to jestes Ty w dodatku niedorobionym i niedouczonym nie pasuje Ci to nie pal ale i nie komentuj bo paliles chyba chabuździe z nad rzeki i Ci wykazało niedorozwiniecie muzgowe i wtedy leb bolał haha chcesz to pal papierosy pij tyle az zrzygasz sie na wlasny ryj i zadlawisz i zrozum imbecylu ze jedni lubia rybki a drudzy zbierac znaczki pocztowe i h.. ci do tego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku