690 680 960

Wkrótce będą obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy

Od 1 lipca do 31 sierpnia będą obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy, które w dużej części oparte będą na bazie ubiegłorocznych letnich rozkładów. Poniżej znajdziecie informację o zmianach, które pojawią się w okresie wakacji.

Prezentujemy poniżej informacje dotyczące zmian w rozkładach komunikacji miejskiej, które będą obowiązywać w okresie wakacyjnym.
1/ Wprowadzenie tras objazdowych dla linii nr 6, 11 i 21 w związku z zamknięciem dla ruchu części ul. Wrotkowskiej
W związku z rozpoczęciem prac drogowych związanych z budową przedłużenia ul. Dywizjonu 303 autobusy linii nr 6, 11 i 21 zostają skierowane w obu kierunkach przejazdu na następującą trasę zmienioną:
… – Nowy Świat – Smoluchowskiego – Inżynierska – Wrotkowska – …

2/ Przywrócenie podstawowej trasy przejazdu linii nr 50
W związku z zakończeniem prac drogowych związanych z budową przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino linia nr 50 zostaje ponownie skierowana do przystanku Bohaterów Monte Cassino następującymi ulicami:
w kierunku Bohaterów Monte Cassino:
… – Zana – Wojciechowska – Bohaterów Monte Cassino
w kierunku Pancerniaków Felicity:
Bohaterów Monte Cassino – al. Kraśnicka – Zana – …

3/ Przywrócenie podstawowej trasy przejazdu linii nr N3
W związku z oddaniem do ruchu ul. Smoluchowskiego na odcinku od ul. Inżynierskiej do ul. Nowy Świat zostaje przywrócona podstawowa trasa kursowania linii N3 która prowadzić będzie w obu kierunkach przejazdu następującymi ulicami:
… – Herberta – Smoluchowskiego – Nowy Świat – …

4/ Wydłużenie kursu linii N2 do przystanku Rondo Przemysłowców
W związku z wnioskami pracowników Strefy Ekonomicznej na Felinie kurs linii nr N2 rozpoczynający się o godz. 4:02 z przystanku Gęsia 02 zostaje wydłużony do przystanku Rondo Przemysłowców NŻ 02 następującymi ulicami:
… – Doświadczalna – Felin – Doświadczalna – Vetterów – Braci Krauze – Rondo Sportowców NŻ

W okresie wakacyjnym w dalszym ciągu funkcjonują objazdy dla linii nr 1, 14, 36 i N2 związane z trwającymi pracami drogowymi.

5/ Obsługa Zalewu Zemborzyckiego
linia nr 1, 15 i 21 – w sobotę i niedzielę wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy
linia nr 6 – w sobotę i niedzielę wybrane kursy wydłużone do Żeglarskiej
linia nr 37 – we wszystkie dni tygodnia wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy

6/ Komunikacja nocna będzie kursowała co 60 minut przez cały tydzień za wyjątkiem dni, w których odbywać się będą wydarzenia kulturalne np. Carnaval Sztukmistrzów.  O kursowaniu komunikacji nocnej w tych okresach będziemy informować oddzielnym komunikatem.

W noce z 29 na 30 czerwca i z 30 czerwca na 1 lipca komunikacja nocna będzie kursować w godzinach 23:00 – 2:30 z częstotliwością co 30 min. a w godzinach 2:30 – 4:30 z częstotliwością co 60 min.

7/ Zawieszenie w soboty niedziele i święta kursowania linii nr 54 i 70.

8/ Zmiany nazw przystanków.
– Szpital Kolejowy => Szpital im. Jana Bożego,
– Poligonowa I NŻ => Zielone Wzgórze NŻ,
– IKEA – wiadukt => IKEA – wiadukt NŻ,
– Wapowskiego NŻ =>Wapowskiego.

9/ Zmiana przyporządkowania linii do przystanków w zespole przystankowym Brama Krakowska.

Od dnia 1 lipca pojazdy linii nr 1, 4, 6, 17, 39, 156, 160, N1, N2 jadące ul. Lubartowską w kierunku al. Tysiąclecia zatrzymywać się będą na przystanku Brama Krakowska 01 zamiast na przystanku Brama Krakowska 03. Z przystanku Brama Krakowska 03 korzystać będą jedynie linie nr 5, 22 i 52.

10/ Likwidacja tymczasowych przystanków Klonowa na ul. Nałęczowskiej.

2018-06-23 13:07:31
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Wreszcie te wożące powietrze i biedaków autobusy przestaną korkować miasto. Brawo w końcu za męską decyzję !!

  • Za kogo ty się uważasz kmiocie? Nie korzystałeś nigdy z mpk?!

   • Kmiocie ? To chyba tak do ciebie twoja stara może mówić. Niestety, mnie nie stać na 3,20 aby tracić 40-50 minut na dojazdy zwiedzając całe miasto przy okazji, tam gdzie samochodem jadę 10 minut. Niestety, nie siedzę na kasie i nie zarabiam tych magicznych 12zł/h, a o wiele więcej. Dla tego tak uważam i mam do tego pełne prawo i nikogo nie obrażam tak jak ty, ale pewnie siedzisz na łopacie i stąd twa życiowa frustracja…

  • Biznesmen się znalazł w starym rzęchu

 2. Szkoda, że miasto nie przygotowało się do tak poważnych inwestycji jakimi są modernizacja skrzyżowania Krochmalnej z JPII oraz budowa skrzyżowania Wrotkowskiej z Dywizjonu 303. Skierowanie na ul. Inżynierską dużego ruchu autobusów i innych pojazdów bez odpowiedniego przygotowania tej trasy jest dużym niechlujstwem. A wystarczyło odpowiednio wcześniej poszerzyć 100 metrowy fragment tej ulicy i wszystkie pojazdy zmieściłyby się bez konieczności jeżdżenia po trawniku i niszczenia ogumienia na zdewastowanych krawężnikach.

  • Weź się nie ośmieszaj – autobusy linii „29” jeżdżą tamtędy od lat bez poszerzania czegokolwiek.
   Inna sprawa, że równoczesne remontowanie Wojennej, budowa przedłużenia Dywizjonu 303 i remont wiaduktu kolejowego nad Diamentową zakrawają już na kpinę z mieszkańców kilku dzielnic.

 3. nie martwcie się- na wybory będzie wszystko dokończone ,gdzie wy żyjecie że o tym nie wiecie ,zdązą jeszcze starą Kalinę wyremontować aby na PO głosować ,jest jeszcze parę zakładów do likwidacji(prywatyzacji) bo nie zdążyli całe szczęście dla komuchów że są wakacje i zmniejszone rozkłady bo i tak MPK po wakacjach padnie za sprawą prezesa który już w swojej karierze rozwalił parę firm przewozowych państwowych

Kursy walut

 • USD 4.2559zł 0.75%
 • GBP 5.2567zł 0.55%
 • EUR 4.5376zł 0.34%
 • CHF 4.671zł 0.05%

Polub nas