Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przemytnik staranował szlabany na granicy i wjechał do Polski

Pościg za uciekającym w głąb kraju kierowcą osobowego forda miał miejsce w rejonie granicy w Zosinie. Wcześniej kierowca staranował szlabany.

Sceny rodem z filmu sensacyjnego miały miejsce pod koniec ubiegłego tygodnia na przejściu granicznym z Ukrainą w Zosinie. Wszystko rozpoczęło się od odprawy kierowcy osobowego forda mondeo, który zamierzał wjechać do Polski. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli dokumentów obywatela Ukrainy, polecili mu, by ten zjechał na bok i skierował się do kontroli szczegółowej.

To najwyraźniej nie spodobało się kierowcy, gdyż postanowił zignorować polecenia pograniczników. Ruszył autem do przodu a następnie staranował szlaban graniczny i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg a następnie zatrzymali uciekiniera. Po powrocie na teren przejścia granicznego, pogranicznicy wykonali to, czego Ukrainiec tak usilnie chciał uniknąć. W jego aucie, w skrytkach konstrukcyjnych, ujawnili 7098 paczek papierosów o wartości rynkowej 91252 zł.

Za swoje wyczyny, mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno – skarbowego i został ukarany mandatem karnym. Na poczet przyszłych kar, zatrzymany został jego samochód oraz pieniądze w kwocie 5000 złotych. Dodatkowo na najbliższe pięć lat otrzymał zakaz wjazdu na terytorium Polski.

(fot. NOSG)
2015-02-17 23:02:40

7 komentarzy

 1. po co ukrywał w samochodzie jak miał zamiar staranować bramki ? mógł na wierzchu połozyć kontrabande 😉

  • Czytaj ze zrozumieniem, a po drugie to lekarze zakończyli strajk więc wybierz się z wizytą

  • pewnie dowiedział się, że idzie na przepyrkę i stwierdził, że bardziej prawdopodobnym jest, że ucieknie, niż że nie znajdą towaru, albo nie chciał odpalić doli

 2. Jakby był tor w Lublinie to by się Ukrainiec nauczył jak prawidłowo wyminąć szlabany, a tak musiał taranować

 3. kara straszna 5lat nie może do polski sobie wjechać Pfff żałosne
  ani oni nie są w UNI Europejskiej ani nie mają swojego kraju bo teraz to nie wiadomo co to jest
  polska to taka wszyscy wchodzą i wychodzą kiedy chcą