690 680 960

To już pewne: W tym roku wyremontują 172 kilometry dróg lokalnych

Zatwierdzone zostały projekty Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W naszym regionie będzie to 55 dróg o łącznej długości 172 kilometrów.

We wtorek przedstawiciele lokalnych samorządów z naszego regionu podpisali umowy na tzw. schetynówki, czyli remonty dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Dzięki temu, samorządowy zapłacą za przebudowę dróg tylko połowę, pozostałą część kwoty, jednak nie więcej niż 3 mln, dołoży rząd. W tym roku na ten cel przeznaczone zostało 75 mln zł i jest to o 23 mln zł. więcej niż rok temu.

Lokalne samorządy złożyły 138 wniosków o dofinansowanie przy remontach dróg. Każdy z wniosków był oceniany przez komisję złożoną z przedstawicieli strony finansującej czyli Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Dodatkowo swoje zdanie w tej kwestii miała również policja jak i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W weryfikacji wniosków chodziło m.in. o to, jak inwestycje te przyczynią się do rozwoju społeczności lokalnych, wzrostu bezpieczeństwa na drogach a także czy poprawią one dostępność do dróg krajowych.

Ostatecznie do realizacji wybranych zostało 55 projektów. Dotyczą one 20 dróg powiatowych i 35 dróg gminnych. Jednak nie jest to jeszcze ostateczna liczba. Pozostała jeszcze tzw. lista rezerwowa, a znajdujące się na niej projekty również mają szanse na realizację. Zostaną one sfinansowane w przypadku, gdy z ogłoszonych przetargów na wykonanie zatwierdzonych już inwestycji, pozostaną oszczędności. Tylko w ubiegłym roku w ten sposób do realizacji trafiło 20 projektów, które były właśnie na liście rezerwowej.

(fot. archiwum)
2015-02-18 00:06:21

12 komentarzy

  1. kiedys twoj domek tez stal w szczerym polu….

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie