Przedszkolaki w roli aktorów w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym (zdjęcia)

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej kontynuują współpracę z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Lublinie. Akcja charytatywna podjęta w grudniu na rzecz chorych dzieci „I Ty możesz zostać Mikołajem” rozszerzona została o występ teatralny z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Przedszkolaki wraz ze swoimi paniami – Katarzyną Świrk i Agnieszką Dubaj przygotowały dla małych pacjentów i ich rodzin miłą niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dziadka i w dniu 23 stycznia odwiedziły dziecięcy szpital z inscenizacją wiersza „Rzepka”. Podczas występu nie zabrakło także piosenek i wierszy, którymi mali aktorzy okazali swoją miłość i wdzięczność wobec Babć i Dziadków.

Występ przedszkolaków bardzo spodobał się małym podopiecznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, ich rodzinom a także personelowi, od którego dzieci otrzymały prezenty i nagrodzone zostały gromkimi brawami.

– Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta w szpitalu. Dzięki takim akcjom dzieci uczą się empatii i szacunku do innych. Cieszymy się, że nasze przedszkolaki z tak dużą ochotą i zaangażowaniem włączają się w podejmowane akcje charytatywne – podsumowała wizytę Katarzyna Gańska, dyrektor łęczyńskiego przedszkola.

(fot. nadesłane)

1 komentarz

 1. „Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta w szpitalu” rzeczywiście dość szybko możecie tu wrócić tym razem w roli nie aktorów, lecz pacjentów ze złapanym tu rorawirusem czy innym badziewiem. Pchać się do do chorych dzieci z banda dzieciaków przedszkolnych ktore są często nosicielami przeróżnych wirusów czy bakterii też bardzo mądre…no ale chęci były dobre

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki