Cztery osoby zginęły w pożarze kamienicy we Wrocławiu

W nocy z piątku na sobotę w jednej z kamienic we Wrocławiu wybuchł pożar. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na cztery ciała, trzech mężczyzn i kobiety.

Do wybuchu pożaru doszło w kamienicy przy ul. Kleczkowskiej we Wrocławiu. Strażacy przed godziną 4 otrzymali zgłoszenie o mieszkaniu objętym ogniem na czwartym piętrze budynku.

W takcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli cztery osoby bez oznak życia. Niestety pomimo przeprowadzonej reanimacji nie udało się uratować trzech mężczyzn i jednej kobiety. Oprócz tego jedna osoba z objawami zatrucia dymem trafiła do szpitala.

Akcja gaśnicza została już zakończona, lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Jak informują strażacy do śmierci osób doszło prawdopodobnie w wyniku zaczadzenia. Dokładne okoliczności pojawienia się ognia i przyczyn śmierci wykaże dochodzenie. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. Nie tylko na wsiach giną ludzie przez czad , ale w mieście teź i to pomimo źe są za ścianą sąsiedzi .Na wsi sąsiad źyje z sąsiadem w zgodzie lub nienawiści , w mieście anoimowo .

  2. Bedzie zaloba jak po adamowiczu i zbiorka ? Gdzie ta pani od zbiorek ? Ejj … co to ? Gorszy sort zginal wiec olewacie?

  3. Zdaje się żę strażaki spartolili robotę. Na tvn była relacja z miejsca pożaru . Straż była wezwana ok.1 bo było czuć dym . Obeszli klatkę schodową z czujnikami bez wchodzenia do mieszkań / mimo że mądrala ze Straży mówił że mieszkanie na poddaszu gdzie zginęły osoby było sprawdzane/ . Ok. 4tej przyjechali ponownie ale już po 3 trupy a jedna osoba ledwo przeżyła . Już mogą zacząć się bać ale życia nie wrócą……

  4. Kleczkowska we Wrocku, to mniej więcej taki odpowiednik Lubelskiej Lubartowskiej. Kleczkowska, Traugutta (patrz wrocławski trójkąt).

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021