Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Lublina za częściową zabudową Górek Czechowskich. Przedstawił umowę ze spółką TBV

Prezydent Lublina przedstawił swoje stanowisko w sprawie przyszłości Górek Czechowskich. Ogłoszony dzisiaj projekt tzw. studium przestrzennego terenu umożliwia częściową ich zabudowę, jednak w mniejszym stopniu, niż wcześniej planował inwestor. Bez zmian pozostają wymagania wobec spółki TBV.

56 komentarzy

  1. Likwidują parkingi, tworzą tereny zielone na prywatnych działkach, układy i układziki, rada miasta to całe plecy żuka, udają tylko zainteresowanie naszymi problemami, te ich sesje to wyreżyserowany teatrzyk pod publike, a są jedynie od tego żeby robić potajemne interesy z rekinami deweloperskimi. Przekonywać nikogo nie muszę, kto miał z problemem do czynienia ten wie, ja tak.

  2. Zaproście do Lublina Anitę Gargas,to ona zajmuje się od podszewki taki sprawami.Wyciągnie wszystkie brudy i polityczne powiązania.

  3. tylko czekać jak TBV napisze że teraz jeszcze odda- zwróci 500.000PLN za zwołane przez żuka referendum za które zapłacili wszyscy mieszkańcy ! Sprawa dla CBA – mam nadzieję że ktoś to z ratusza zgłosi lub już zgłosił !

  4. A co tatuś syniowi nie pomoże? Spróbujcie znaleźć cokolwiek nt rodziny króla i jej związku z tbv, wszystko jest na bieżąco usuwane z sieci, ale kto szuka ten sie dowie

  5. tupolew był przeciw

    Po co zieleń? Beton ma być! Szkół brakuje. Chyba dla Ukraińców.
    Opinia ekologów – nie jest kluczowe dla przewietrzania miasta.
    W terenach zielonych nie chodzi o jakieś przewietrzanie miasta tylko o rekreację.
    Ludzie nie chcą siedzieć w betonowej klatce tylko.
    Nowy York ma central park. W Tajlandii zbudowano port lotniczy z wodospadem, mnóstwem zieleni niczym dżungla. A w Lublinie BETON! A zdychajcie sobie w 40 stopniach w ciepłe dni jak wam 35 za mało. Podczas gdy poza Lublinem jest zawsze kilka stopni chłodniej. Lublin miasto betonu i parkomatów w lasach na żołędziach i kasztanach. Ale arenę macie.

    • Tereny zielone owszem, ale na działkach miasta a nie na prywatnych nieruchomościach. Jaki będziesz miał dostęp do swojej rekreacji na działce prywaciarza? Co innego jak prywaciarz kupuje działkę z planem na tereny zielone i potem jęczy, a co innego jak na dotychczas terenach inwestycyjnych wrzucają tereny zielone, a dopiero jak kupi je za bezcen jakiś rekin to następuje cudowna zmiana planu zagospodarowania…

  6. Prezydent na uslugach developerów. Malo to terenów do zabudowy w okolicy? Bo jakos tbv wykupil to koniecznie trzeba przeksztalcic i zabetonować. Bo tylko kasa sie liczy. Tylko tu i teraz.

  7. – Teren Górek Czechowskich jest własnością prywatną, trzeba więc zdawać sobie sprawę z tego, że właściciel może w każdej chwili ogrodzić swoją działkę. – a się ubawiłem :)) Mam pytanie : a ileż to do tej pory developer zapłacił podatku gruntowego? i jaka powinna tam obowiązywać stawka??? Dolary przeciw kasztanom, że -płacił grosze…

  8. Żuk się skończył. Najpierw ośmieszył się paradą równości, a teraz zdyskredytował się sprawą Górek. Przynajmniej kilka osób z mojej rodziny, twardy elektorat PO w jesiennych wyborach odda głos na PiS.
    To będzie porażka PO, właśnie przez Górki i paradę.

  9. Brak szacunku dla mieszkańców i natury

    No tak, to było do przewidzenia. Mieszkańcy już chyba dawno stracili wiarę w polityków i w to, że miasto bierze ich opinię pod uwagę. Wielka szkoda, że tak to juz u nas wyglada. Lublin powoli umiera. Czeka nas betonowy las, kolejne, polskie miasto bez powietrza i zieleni z patyna w kolorze smogu. Szkoda tylko tych pięknych terenów, mieszkańców i zwierząt. Odnosi się wrażenie, że była to walka z wiatrakami. A Kompromis? To chyba puste słowo w tym przypadku. Cóż, pozostaje tylko skwitować: Kto w takim stopniu niszczy krajobraz i naturę to bez wątpienia posiada zamiast serca jedynie kalkulator.

    • widocznie ma z tego profity. Tyle własnie warta jest polska pseudodemokracja. wybrałeś-to teraz zamknij morde i do roboty. Wybraniec ma twoje zdaie w d.. .

  10. Dziękuję, Panie Prezydencie. 25 ha zamiast 30 to faktycznie kompromis. Moją ocenę tego kompromisowego posunięcia wrzucę do urny podczas następnych wyborów samorządowych.

Z kraju