Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar domu i seria eksplozji. Właściciel mógł zbierać niewybuchy

Trwają policyjne czynności na miejscu pożaru domu w Łukowie. W trakcie akcji gaśniczej, doszło do kilku eksplozji. Mogły to być niewybuchy z czasów wojny.

Pożar budynku przy ulicy Rurowej w Łukowie został zauważony w sobotę około godziny 18:40. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Gdy na miejsce dojechali strażacy okazało się, że płonie drewniany dom jednorodzinny. W trakcie pożaru doszło do kilku tajemniczych eksplozji.

Jak wynika ze wstępnych informacji, w domu mogła znajdować się amunicja lub niewybuchy pochodzące z czasów wojny. Teren został zabezpieczony zaś ulica Rurowa zamknięta dla ruchu zarówno pieszego jak i kołowego.

Na miejsce przyjechali policyjni specjaliści oraz pirotechnicy. Cały czas trwa przeszukiwanie pogorzeliska oraz ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. W pożarze nikt nie ucierpiał.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-05-20 21:16:02

2 komentarze

  1. Łuków słynie z przemytu, więc wszystko mogło być.

  2. W tym problem, że pirotechnicy nie przyjechali… Podobno w nocy grupa z Lublina nie pracuje i mają przyjechać dopiero w niedzielę rano… Policja zabezpiecza teren, a ludzie na całej ulicy nie mają prądu, bo ze względów bezpieczeństwa na razie nie można go włączyć 🙁

Z kraju

Polityka i społeczeństwo