Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gan Bei – Bubble Tea w Lublinie otwarta !!! Przyjdź do jedynej takiej herbaciarni w mieście !!!

W piątek 26 maja w Lublinie oficjalnie została otworzona herbaciarnia Gan Bei – Bubble Tea! To jedyny lokal w mieście gdzie można skosztować herbaty z bąbelkami. Musisz to sprawdzić!

W piątek w Lublinie odbyło się otwarcie jedynej takiej w mieście herbaciarni Gan Bei – Bubble Tea, bo tak nazywa się nowy lokal na mapie gastronomicznej Lublina ma w swojej ofercie produkty, których do tej pory nie było w Lublinie.

To tutaj możesz wziąć udział w degustacji herbat, konkursach z nagrodami, oraz bawić się przy muzyce. To wszystko na wyciągnięcie ręki. Próbowałeś herbaty z bąbelkami? Jeżeli nie, musisz przyjść do Gan Bei – Bubble Tea w Lublinie przy ul. Królewskiej 2, tuż obok Bramy Krakowskiej.

Ten nietypowy i niepowtarzalny napój przywędrował do Lublina aż z Tajwanu, wcześniej podbijając serca mieszkańców Chin, Korei, USA i Kanady.

Bubble Tea stworzona została w 1987 przez Liu Han Jie, właściciela jednej z tajwańskich herbaciarni, znajdującej się w Taichungu. To on jako pierwszy połączył ciepłą herbatę z kostkami lodu, mlekiem oraz kulkami tapioki. To właśnie dzięki perełkom tapioki (skrobi z korzenia manioku) herbata ta w bezpośrednim tłumaczeniu nosi nazwę Pearl Milk Tea lub w wersji zachodniej BUBBLE TEA!

Od tego czasu na Tajwanie mnożą się herbaciarnie serwujące coraz to wymyślniejsze kompozycje herbat, a teraz możesz spróbować taką herbatę w Lublinie. To tutaj polska tradycja łączy się z kulturą dalekiego Wschodu. Bazą herbaty bąbelkowej jest tradycyjny napar z liści herbaty, jej właściwości są więc podobne jak herbata liściasta zaparzana w domu.

Link do wideo – kliknij!

Z których gatunków herbat przyrządza się Gan Bei – Bubble Tea?

Herbaty w Gan Bei – Bubble Tea są zdrowe i naturalne, sprowadzane prosto z Tajwanu. W stałej ofercie znaleźć można herbaty Oolong, zieloną jaśminową oraz czarną Assam.

Herbata Oolong uchodzi za jedną z najszlachetniejszych herbat. Ze względu na kolor liści, nazywana jest także herbatą szmaragdową. Brzegi zaparzonych liści są ciemniejsze niż ich środek, ponieważ jest to herbata częściowo fermetowana. W jej smaku możemy odnaleźć silne aromaty owocowe i drzewne.

Miłośnicy czarnej herbaty znają z pewnością gatunek assam. Cierpki aromat i głęboki smak, to cechy charakterystyczne tej herbaty. Dzięki dużej zawartości teiny, czarna herbata działa pobudzająco, a nawet poprawia koncentrację uwagi.

Najbardziej znane są zdrowotne właściwości herbaty zielonej. Herbatę zieloną cechuje najniższy stopień utleniania, dzięki czemu zawiera ona zaledwie ok. 30% kofeiny. Regularne spożywanie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko zawału serca, a nawet niektórych rodzajów nowotworów.

Zawsze możesz sam wybrać ulubiony smak herbaty!

Gan Bei – Bubble Tea jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 11-21, w piątki 11-22, soboty 12-22 a w niedziele 12-20. Zapraszamy!
18685635_1532221640130647_922557018_n

2017-05-26 19:39:14

artykuł reklamowy

Wiadomości z info112