Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Posłanka Joanna Mucha w zainteresowaniu prokuratury. Śledczy chcą jej postawić zarzuty

Prokuratura bada sprawę koncertu Madonny, jaki miał miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2012 roku. Śledczy zarzucają posłance z Lublina, że przez jej decyzje Skarb Państwa stracił co najmniej 4,7 mln zł.

We wtorek Prokurator Generalny na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu pochodzącej z naszego regionu posłanki Polski 2050 Joanny Muchy. Śledczy zamierzają bowiem pociągnąć ją do odpowiedzialności zarzucając jej przekroczenie uprawnień. Chodzi o organizację koncertu Madonny na Stadionie Narodowym w Warszawie w 2012 roku.

Zdaniem prokuratury pełniąca wówczas funkcję ministra sportu Joanna Mucha poprzez swoje działania miała narazić Skarb Państwa na stratę w wysokości co najmniej 4,7 mln zł. Kwota ta jest sumą strat, jakie zanotowano po zorganizowaniu wydarzenia. Koncert ten był pierwszą niesportową imprezą, jaka się odbyła na tym obiekcie. Jednak od początku zwracano uwagę na fakt, iż nie znaleziono żadnego sponsora, zaś Najwyższa Izba Kontroli podkreślała, że pieniądze, jakie resort wydał na organizację koncertu, były przeznaczone na inny cel.

Śledczy podkreślają, że ministra sportu Joanna Mucha zatwierdziła wypłatę środków w wysokości ponad 5,9 mln zł na zorganizowanie koncertu Madonny. Jednak pieniądze te pochodziły z rezerwy celowej na upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży oraz zadania związane z mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012. Oznaczać to ma, że złamała przepisy wskazujące, iż zgodnie z prawem środki z rezerwy celowej mogły być wydatkowane tylko i wyłącznie na określony w rezerwie cel. Dodatkowo w kompetencji Ministra Sportu i Turystyki nie znajdowało się organizowanie wydarzeń takich jak występy estradowe.

Jakby tego było mało, podlegająca Ministrowi Sportu i Turystyki spółka Skarbu Państwa Narodowe Centrum Sportu, która w tym czasie zarządzała Stadionem Narodowym, nie mogła prowadzić działalności innej niż związana z organizacją turnieju Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej. Tymczasem po mistrzostwach wynajęła ona prywatnej firmie Stadion Narodowy na potrzeby koncertu Madonny. Sama Joanna Mucha wyjaśnia, że cała ta sprawa ma typowo polityczny charakter. Wskazuje iż sprawą zajęto się po tylu latach, choć po wskazaniu przez NIK rzekomych nieprawidłowości, śledczy nie potwierdzili tego faktu.

(fot. Polsat News)

27 komentarzy

 1. Do pierdla? bez dyskusji?

 2. Czy Redakcja planuje akcję noszenia paczek dla ministry?

 3. Po dziesięciu latach chcecie karać śmiechu warte dawno i nie prawda a ile innych machloi tesz po dziesięciu latach zwykłego Kowalskiego to na drugi dzień za lizaka wsadzace śmiechu warte.

 4. A czemu prokuratura Stasina nie ściga za 70 baniek wyrzuconych w błoto…., pytam się czemu?

 5. SStaszek..ebacpis

  po tylu latach ? tylko tyle pisowskie sady i prokuratura mają ?

 6. Wszystkich z peło pozamykać.

 7. Gdzie peło tam przekręty szambo i dno.

 8. Widział ktoś uczciwego pełowca ?

 9. puczanna z ciamajdanu

 10. Bardzo dobrze! Był już do odpowiedzialności karnej pociągnięty Nowak, teraz jest Mucha, a w następnej kolejności powinni się wziąć za Balcerowicza, Trzaskowskiego, Sasina, Tuska i Lewandowskiego o Buzku i całej Platformie co wyprzedali ten kraj nie wspomnę.