690 680 960

Nocna bójka na deptaku zakończyła się śmiercią 21-latka. Sześciu uczestników zostało skazanych

Zapis kamer monitoringu pozwolił śledczym na dokładne ustalenie przebiegu tragicznej w skutkach bójki, jaka miała miejsce w centrum Lublina. Sąd nie miał wątpliwości, co do winy mężczyzn.

Przed Sądem Rejonowym Lublin – Zachód zakończył się proces sześciu mężczyzn, oskarżonych o udział w bójce, która zakończyła się śmiercią 21-letniego mieszkańca Łęcznej. Byli oni uczestnikami zdarzenia, jakie miało miejsce pod koniec grudnia 2018 roku na lubelskim deptaku. Nocą, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, z jednego z lokali wyszło czterech znajomych. Idąc deptakiem w stronę Bramy Krakowskiej natknęli się na czterech innych mężczyzn, którzy szli z naprzeciwka.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, poszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, która szybko przerodziła się w awanturę połączoną z rękoczynami. W pewnym momencie dwóch z uczestników awantury odłączyło się od grupy. Prokuratura ustaliła, że jeden z nich, Dominik M., zadał cios Karolowi B. uderzając go pięścią w twarz. W wyniku tego 21-latek upadł i uderzając głową o betonową nawierzchnię stracił przytomność. Część z uczestników bójki rzuciła się do ucieczki. Na miejscu pozostali jedynie koledzy poszkodowanego, którzy wezwali służby ratunkowe. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Obrażenia jakich doznał mieszkaniec Łęcznej okazały się tak poważne, że lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Obecni na miejscu uczestnicy zdarzenia zostali zatrzymani. Niebawem w ręce policji wpadli też pozostali mężczyźni. Dzięki zapisowi z miejskiego monitoringu, którego kamery zarejestrowały cały przebieg bójki, udało się szybko ustalić cały przebieg zdarzenia. Mieszkańcy powiatu lubelskiego i łęczyńskiego w wieku od 19 do 21 lat w tym jeden obywatel Ukrainy przyznali się do zarzucanych im czynów. W sądzie mężczyźni potwierdzili złożone przez siebie wcześniejsze zeznania, podtrzymali również swoje przyznanie się do winy.

We wtorek sąd ogłosił wyrok w tej sprawie. Uznał, że nie ma żadnych wątpliwości co do winy oskarżonych. Krystian B., Michał J., Szymon K., Marcin K. oraz Dmytro L. usłyszeli wyroki po 6 miesięcy pozbawienia wolności. Wykonanie kary zostało jednak warunkowo zawieszone na okres próby wynoszący 2 lata. Do tego dochodzi obowiązek zapłaty grzywien. Z kolei odpowiadający za nieumyślne spowodowanie śmierci Dominik M. został skazany na 1,5 roku pozbawienia wolności oraz zapłatę rodzicom ofiary nawiązki w kwocie po 50 tysięcy złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

(fot. monitoring)

49 komentarzy

 1. 1,5 roku za zabojstwo…..fajny ten kraj

  • ale 2,5 roku nad tym myśleli – i ile pieniędzy przy tym nabrali.

  • Jakie zabójstwo? Bili się i tyle. Nikt nikomu po głowie nie skakał. nikt nikomu kosy nie wsadził. Niefart. Nie zdarzył ci się nigdy brać udziału w bójce?

   • Nie. Bo jestem normalny.

   • Nieumyślne ale jednak zabójstwo. Jak jakiś random twierdzi, że to nie zabójstwo, tylko niefart i każdemu się zdarzyć może to odechciewa mi się żyć w tym samym kraju z takimi amebami intelektu.

    • Człowieku zastanów się mlody chłopak trafia do więzienia za zabójstwo i dostaje 25lat wyroku i powiedz mi co z niego zostanie po tych 25latach ?? Bandyta i nic więcej krótko mówiąc zniszczyli by mu życie, ok on komuś też je zniszczył ale to był po prostu nieszczęśliwy wypadek tragiczny w skutkach ale jednak wypadek. Jakby tacy ludzie jak Ty byli dopuszczeni do władzy to każdy by siedział. Pozdrawiam

 2. Ten Ukrainiec co tu robił? Won do siebie

  • Janek, a ty skąd się wziąłeś w takim katolickim i tolerancyjnym kraju jak Polska? Won do siebie!

 3. I nie dowiedziałem się z tego artykułu która z grup zaczęła. Może ten denat sam wystartował jako pierwszy. Nic nie wiadomo.

  • może dlatego się nie dowiedziałeś, że monitoring nie nagrywa w takiej rozdzielczości, by czytać z ruchu warg, a każdy na pewno zwalał winę na tych drugich…

 4. przyprawa do zupy

  A ja myślałem, że mam gorzej

 5. regulamin pójścia do więzienia za wolność słowa

  i co wolne sądy konstytucja? pfu
  regulamin pójścia do więzienia za wolność słowa
  regulamin pójścia do więzienia za wolność słowa
  regulamin pójścia do więzienia za wolność słowa
  regulamin pójścia do więzienia za wolność słowa

 6. Sprawca ma ewidetne problemy z agresja i powinien byc izolowany, juz kiedys z mamusia wyskoczyl do pani, ktora raczyla go wyprzedzic i kopal jej samochod. Polecam wyszukac w google 'agresywny kierowca alfa romeo – lublin’. Na portalu wykop jest wszystko lacznie z jego zdjeciami… Nie wiem jakie dojscia maja, ale ten wyrok to cyrk.

 7. Taki wniosek. Jak ktoś ma luźne 50 tys. to może śmiało kogoś zatłuc. Np. sędziego albo jemu podobnego je….pa

 8. Lubelski deptak taki jest. Krzyknie ci młodzieniec pobudzony w twarz „Ty K$%^o” i co zrobisz jak nie jesteś koksem? A policja? Mogli by cię na na przejściu dla pieszych a oni przejechali by na około radiowozem. Dopóki by ich ktoś nie wezwał i za ucho nie przyprowadził na miejsce to ich nie obchodzi. A jak coś zgłaszasz im to oni w pierwszej kolejności sprawdzą Ciebie.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas