690 680 960

Poprawia się sytuacja na granicy. Kolejka ciężarówek wciąż jednak jest bardzo długa

Choć sytuacja w porównaniu do poprzednich dni, trochę się poprawiła, wciąż na wjazd na Ukrainę kierowcy czekają ponad dobę. Jest jednak lepiej niż wczoraj, kiedy to ciężarówki zatrzymywano jeszcze przed Chełmem, a czas oczekiwania na odprawę wynosił blisko dwie doby.

Ponad 28 godzin oczekują obecnie kierowcy samochodów ciężarowych na wyjazd z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Dorohusku. Kolejka jest krótsza niż wczoraj, jednak i tak stoi w niej kilkaset ciężarówek. Sięga ona miejscowości Serebryszcze koło Chełma, czyli ma ok. 18 kilometrów długości.

Utrudnienia dotyczą tylko ruchu ciężarowego na kierunku wjazdowym na Ukrainę i spowodowane są pracami budowlanymi prowadzonymi po stronie ukraińskiej. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokładają wszelkich starań, aby jak najszybciej odprawiać samochody, jednak ograniczona przepustowość przejścia granicznego, związana z trwającym remontem po stronie ukraińskiej, nie pozwala na szybkie rozładowanie kolejki samochodów czekających na odprawę.

Poprawiła się jednocześnie sytuacja kierowców, którzy narzekali na spartańskie warunki oczekiwania na odprawę graniczną. Wzdłuż kolejki ustawione zostały przenośne toalety, cały odcinek cały czas patrolują również policjanci, którzy w razie potrzeby służą pomocą.

Utrudnienia na tym przejściu granicznym mogą potrwać do końca lutego, dlatego też służby apelują do przewoźników i spedytorów o rozważenie skierowania swoich pojazdów przez przejścia graniczne w Hrebennem, Korczowej czy Medyce.

(fot. policja)
2018-02-11 19:29:55

3 komentarze

  1. 18km korek ciężarówek.. toż to oc.pieć można

  2. Ten sznur aut wygląda jak tabor cygański bo życie kierowcy jest takie jak cygana
    wiecej w trasie niż w domu.

Kursy walut

  • USD 4.3622zł 0.32%
  • GBP 5.2997zł 0.03%
  • EUR 4.6065zł -0.03%
  • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas