Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad tysiąc aut utknęło w kolejce do przejścia granicznego. Jest wsparcie dla kierowców i pasażerów

Ciepłe napoje oraz posiłki trafiły do osób oczekujących w kolejce do przejścia granicznego w Terespolu. To po apelu białoruskiego opozycjonisty Pawła Łatuszki.

Blisko 1,3 tys. pojazdów oczekuje na wyjazd z Polski na przejściu granicznym z Białorusią w Terespolu. To oznacza, że kolejka jest 3-4 razy dłuższa niż normalnie. Co ważne, tym razem mowa o samochodach osobowych a nie ciężarówkach. Czas oczekiwania do odprawy wynosi ponad dwie doby.

W bożonarodzeniowe południe z apelem w tej sprawie zwrócił się do lokalnych władz, mediów, straży granicznej oraz organizacji pomocowych białoruski opozycjonista, przedstawiciel Narodowego Zarządu Antykryzysowego Paweł Łatuszka. Jak podkreślał, potrzebna jest pomoc dla osób oczekujących w kolejce.

Wskazywał, iż ludzie stojący już nie pierwszą noc przed przejściem granicznym potrzebują ciepłej herbaty, kanapek, koców oraz artykułów higienicznych. Wszystko dlatego, że Święta Bożego Narodzenia dla wielu osób „zamieniły się w uciążliwe chwile na granicy”. Podziękował też lubelskiej policji za gotowość udzielenia pomocy.

Łatuszka zarzucił również służbom granicznym, iż celowo spowalniają odprawę graniczną. Tymczasem jak się okazuje, pogranicznicy i celnicy pracują normalnie, a kolejka jest wynikiem znacznie zwiększonego ruchu pojazdów osobowych w kierunku wyjazdowym z Polski.

Na apel zareagowało m.in. PCK a także służby wojewody lubelskiego. Do oczekujących w kolejce dostarczono ciepłe napoje oraz posiłki.

22 komentarze

 1. Czyli co wojna się skończyła i wracają do siebie czy jadą na święta i zaraz wrócą korzystać dalej z socjalu i zasiłków ??

 2. Wypuścić bez kontroli i nikogo nie wpuścić. Na c[*]uj nam przybysze od Batki.?

 3. Mamy nadzieję, że po świętach już nie wrócę. Nie są nam potrzebni.

 4. Mogą płynać promem albo pociągiem towarowy dotrzeć do celu. Po co stać i czekać? Ew. podkopami vel tunelami pod murem oporowo-pisowskim na granicy białoruskiej. To prawda, że są tam tunele bardziej nowoczesne niż miał hamas?

  • Dziadunio z Willolowa

   Jedź i sprawdź. Można przejść także stąd tam. I może już zostań wśród swoich.

 5. W d…e byliście i gó..o widzieliście.. pozdrawiam komentujących środkowym palcem..
  Wesołych Świąt

 6. a czy choćby jeden z was komentujących zadał sobie odrobinę trudu i przeczytał artykuł ze zrozumieniem ? Mowa jest o przejściu w Terespolu ,a stojący w kolejce to białorusy od wujka Łukaszka ,a nie sz ony od żydka-komedianta

 7. Nie rozumiem niektórych komentujących, człowiek wtedy jest ludzki jeżeli jest w stanie drugiemu pomóc potrzebie, a wy wrzucicie wszystkich do jednego worka, chcielibyśmy żeby na świecie wszystkich Polaków traktowano jako prostaków bez wykształcenia bo taki był rząd chyba nie ,na ale najwięcej mają do powiedzenia w komentarzach ci którzy poza pracą na etacie nic nie robią .Wesołych świąt

  • Bo tu jest Polska, katolicka… w niedzielę w pierwszym rzędzie, a potem rękę ma ciężką… ale łobuz kocha najbardziej…

 8. Widać po niektórych komentarzach jak propaganda głównego ścieku zryła mózgi piszącym i jakie pojęcie mają o tym co się dzieje i w jakim celu to się dzieje. Smacznego karpia. Tylko uważajcie by wam ość w gardle nie stanęła.

 9. tak pomagajcie , przemytnikom walą państwo na kasę

Dodaj komentarz