Pomiędzy Chełmem a Krasnymstawem pojawi się nowa równa nawierzchnia (zdjęcia)

Dwa odcinki drogi wojewódzkiej nr 812 pomiędzy Chełmem a Krasnymstawem zostały objęte remontem. Prace mają się zakończyć za dwa miesiące.

Rozpoczęły się prace związane z remontem drogi wojewódzkiej nr 812 pomiędzy Chełmem a Krasnymstawem. W ramach inwestycji, którą realizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie, na ponad 14 kilometrach trasy ułożona zostanie nowa, równa nawierzchnia. Modernizacją objęte zostały dwa odcinki, gdzie jezdnia znajdowała się w najgorszym stanie. Chodzi o ok. 0,5 km od Chełma do Rudki oraz 13,6 km od Krasnegostawu do Rejowca.

W poniedziałek z tej okazji w miejscowości Krupe odbyło się spotkanie samorządowców z wykonawcą prac. Jak wyjaśniano, trasa ta jest jedną z głównych osi drogowych w województwie lubelskim. Zakres prac, oprócz wymiany nawierzchni, obejmuje również utwardzenie kruszywem poboczy. Obecnie wykonawca układa warstwę wiążącą o grubości 6 cm, następnie ruszy układanie 4 cm warstwy ścieralnej.

Remont tej drogi ma nie tylko zapewnić większy komfort poruszania się dla kierowców, jednak wpłynie też na poprawę bezpieczeństwa. Prace mają się zakończyć za dwa miesiące. Wartość inwestycji wynosi 6,5 mln zł.

(fot. ZDW)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Jeremy Clarkson?W samej koszuli? Co on tam robi???

  • Tak to on. Usłyszał że w polsce powstanie 1mln aut elektrycznych i przyjechal je testować, a a obok akurat otwierali inwestycje. Z prawej strony jest prezydentówna.

 2. A we wsi lublin dziura na dziurze.

 3. nie widzę biskupa ?

 4. Czyli +10 do wypadków…

 5. „Chodzi o ok. 0,5 km od Chełma do Rudki…”
  Taaa… Akurat na tym odcinku asfalt już sobie leży – szybko zrobione. Dobre wrażenie szybko się kończy wraz z jego końcem, lub jego początkiem – zależy w którą stronę się jedzie. Koniec nowej nawierzchni i odrazu wpadasz w wertepy. Nawet najspokojniejszemu nerwy muszą puścić, nie wspomnę o zawieszeniu auta.
  Ciekawe czy kolarze w sierpniu sobie w tym miejscu poradzą. Na bank tam się powykładają na drodze jak śledzie.

  • Dokładnie, najgorsze doły są zaraz przed wjazdem na nową nawierzchnię. Nie tylko w Rudce, ale i w miejscowości Kobyle, tak samo przed nową nawierzchnią. Okolice przejścia dla pieszych to dziura na dziurze.

 6. Ehh… Czy w naszym pięknym kraju skończy się kiedyś ten mocno już przeterminowany, a jakże żenujący zwyczaj lansowania się „vipów” przy każdej pseudo-okazji? Towarzysze, naprawdę nie jesteście bohaterami, kiedy zlecacie załatanie dziury w drodze.. Wy tylko wykonujecie swoją pracę (ograniczającą się zresztą głównie do składania podpisów…..)
  Walka z wiatrakami, ale uważam, że trzeba takie cyrki za każdym razem piętnować, wyśmiewać.. może kiedyś kropla skruszy skałę…?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska