690 680 960

Wakacje w komunikacji miejskiej: Autobusy i trolejbusy będą kursowały rzadziej, kilka linii dojedzie nad Zalew

Tradycyjnie już wraz z końcem czerwca zmienia się rozkład komunikacji miejskiej. Na ulice wyjedzie mniej pojazdów, jednak nie jest to regułą. Wyjątkiem są linie kursujące w rejon Zalewu Zemborzyckiego.

Od najbliższej soboty, tak jak co roku wraz z końcem czerwca, lubelska komunikacja miejska zacznie funkcjonować według wakacyjnych rozkładów jazdy. Większość linii będzie kursować rzadziej, jednocześnie pasażerowie łatwiej dotrą nad Zalew Zemborzycki. Jak przyznaje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, rozkład opiera się na tym ubiegłorocznym. Na ulice wyjedzie mniej autobusów i trolejbusów, gdyż uczniowie rozpoczynają wakacje, wielu pracowników udaje się na urlopy, więc występuje zmniejszone zapotrzebowanie na usługi przewozowe.

Główne linie komunikacyjne, czyli: 17, 26, 31, 57, 150, 151, 158 i 159 w dni powszednie, zamiast co 10-15 minut jak to jest obecnie, będą kursowały co 20 minut. Rzadziej na przystanki mają też podjeżdżać autobusy linii nr 4, 11, 12, 13, 16 i 29. Zawieszona zostanie linia nr 922. Jeżeli chodzi o weekendy, kursowanie komunikacji miejskiej zostanie utrzymane na
dotychczasowym poziomie. Wyjątkiem będą linie nr 21, 54 i 154. Ta pierwsza otrzyma nowy rozkład jazdy, pozostałe w soboty, niedziele i dni świąteczne nie wyjadą na trasy.

Latem zdecydowanie więcej osób wybiera się zarówno nad Zalew Zemborzycki, jak też do lasu Dąbrowa. Dlatego też w soboty, niedziele i dni świąteczne wybrane kursy linii 1 i 21 będą dojeżdżały do pętli Dąbrowa, częściej będą jeździły również autobusy linii nr 8. W niedziele i dni świąteczne do pętli Żeglarska dojadą wybrane kursy linii nr 6, zwiększy się także częstotliwość kursowania linii nr 25. Z kolei przez cały tydzień wybrane kursy linii nr 15 zakończą trasę na pętli w lesie Dąbrowa. Linie nocne N1, N2 i N3 mają kursować tak jak obecnie, czyli dwa razy w tygodniu w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę z częstotliwością co 60 minut.

Jednocześnie wraz z wdrożeniem przez rząd kolejnego etapu odmrażania gospodarki zniesione zostają limity osób mogących jednocześnie podróżować w pojazdach komunikacji miejskiej. Jednak w dalszym ciągu, w trakcie podróży, pasażerowie zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa. Przywrócona zostaje również funkcjonalność ciepłego guzika i przystanków na żądanie. Zdemontowane będą też wydzielone strefy w rejonie kabiny kierowcy.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. Nawet nie powinni się chwalić że to będą znowu tak fatalne rozkłady jak rok temu. Wszystko na raz a później czekaj człeku godzinę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt