Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policja wkroczyła do Pałacu Prezydenckiego. Posłowie Wąsik i Kamiński zatrzymani, mają trafić do więzienia

Politycy PiS Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zostali zatrzymani przez policję. Posłowie decyzją sądu mają zostać doprowadzeni do zakładu karnego.

We wtorek po godz. 19 do Pałacu Prezydenckiego weszli policjanci. Miało to związek z wydanym przez warszawski sąd rejonowy nakazem doprowadzenia posłów Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego do zakładu karnego. Obaj parlamentarzyści wcześniej uczestniczyli w zorganizowanej przez prezydenta ceremonii powołania nowych doradców. Po jej zakończeniu pozostali w pałacu.

Jak wskazują przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji, zatrzymania polityków dokonano zgodnie z nakazem sądu. Taką samą informację przekazał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek. Z kolei szef MSWiA Marcin Kierwiński podsumował działania słowami: „Wszyscy są równi wobec prawa”.

Posłowie zostaną teraz doprowadzeniu do zakładu karnego, gdzie jak wszyscy skazani, zostaną najpierw umieszczeni w celach przejściowych. W kolejnych dniach przejdą badania lekarskie, odbędą też rozmowy z wychowawcami oraz zostaną zapoznani z zasadami obowiązującymi w miejscu wykonywania kary.

Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie politycy odbędą zasądzony wyrok. Służba więzienna wskazuje, iż decyzję o tym podejmie komisja penitencjarna. To samo później dotyczy konkretnej celi, czyli doboru współosadzonych. W tym przypadku jednak będzie to już leżało w gestii wychowawcy.

Przypomnijmy, Mariusz Kamiński, choć nie pochodzi z naszego regionu, to jednak na Lubelszczyźnie zdobył mandat poselski startując w okręgu nr 7 obejmującym m.in. Chełm i Zamość. Wraz z Maciejem Wąsikiem, jako byli szefowie Centralnego Biura Antykorupcyjnego zostali skazani na karę dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności w tzw. aferze gruntowej. Do tego dochodzi 5-letni zakaz zajmowania podobnych stanowisk.

175 komentarzy

 1. Oby Dudusia w końcu rozliczyli,takiego matola polska nigdy nie miała

 2. Czy w tym kraju służby działają prawidłowo? Kto wpuścił osoby skazane do pałacu prezydenckiego?

  • Tam sami kryminaliści, przyjdzie rozliczenie

  • ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

   Matoł to Ty jesteś ,bo tych dwóch skazanych prawomocnymi wyrokami ,mogli się czepiać będąc w CBA polityków platformy i to może być zemsta polityczna na wąsikiu i Kamińskim

  • Jak to: „Kto wpuścił osoby skazane do pałacu prezydenckiego”?
   Przecież to pan prezydent zaprosił kolegów.

 3. Cyrk to będzie za 8 lat. Żadna partia nie wytrzymała do 3 kadencji. Następcy wezmą krwawe żniwo.

  • Obca krajowca ja być, ale myśleć...

   Nie ciesz się na wyrost, bo nie wiadomo kto będzie następny 😆

 4. Czyżby następne zatrzymanie w onkologii ziemi lubelskiej ? Choremu zaleciłbym litanie do św. Jana z Dukli , kto wie…

  • A to wrócił już z pielgrzymki dziękczynnej ze słonecznej Italii?

   • Dziadek Józek ze Slamsowa (75 wiosen)

    Pan prezydent po porady i nakazy jeździ do siedziby Episkopatu Polski, a po zatwierdzenie swoich decyzji do pana Jarosława Prawego i Sprawiedliwego.

 5. Do dymisji !, wszystkie autorytety prawnicze w kraju sądza że to kompromitacja i niedopuszczalne a ten kryminalistów przyjmuje .

 6. Jak można zaufać ryżemu szwabowi to trzeba być kretynem skończonym.

 7. Dawaj zapraszam,odważny w necie ?

 8. Jak zagraniczny TSUE kazał zamknąć Turów to Hołownia „Wyroki trzeba wykonywać”, a jak Polski Sąd Najwyższy unieważnił jego decyzję o wygaśnięciu mandatów to już tego nie uznał. Zwykły ZDRAJCA na usługach Brukseli (Berlina).

 9. I jest pięknie. Kto następny z pisdantów? Na koniec Maliniaka zamknąć.

Dodaj komentarz

Z kraju