Pogromca pijanych kierowców znów w akcji. Karol Opoka zatrzymał mającego 2,6 promila mężczyznę

Jest zwykłym kierowcą, jakich wielu na drogach. Bacznie obserwuje to co się dzieje i jeżeli tylko zauważy jadące wężykiem auto, nie odwraca głowy w drugą stronę, tylko od razu przystępuje do działania. Karol Opoka po raz kolejny nie wahał się ani chwili, aby zareagować na widok pijanego kierowcy.

Wszystko wydarzyło się w piątek przed południem w podlubelskich Prawiednikach. Nasz czytelnik zwrócił uwagę na podejrzanie jadące auto. Jego kierowca poruszał się niepewnie, nie był też w stanie utrzymać prostego toru jazdy. Gdy upewnił się, że wszystko wskazuje na to, iż siedzący za kierownicą mężczyzna może być pijany, powiadomił o wszystkim policję, a sam starał się uniemożliwić mu dalszą jazdę, aby ten nie doprowadził do wypadku.

Mężczyzna jednak nie chciał się tak łatwo poddać i zaczął uciekać w kierunku Mętowa. Udało się go zatrzymać w lesie w Ćmiłowie.

-Za pierwszym razem zamknął się w samochodzie i pomimo moich próśb, nie chciał otworzyć. Po chwili załączał odjeżdżać pokazując mi środkowy palec. Ruszyłem za nim, a gdy tylko nadarzyła się okazja, znów zajechałem mu drogę. Tym razem na moją prośbę uchylił lekko szybę. Wykorzystałem to, otworzyłem drzwi i wyrwałem mu kluczyki ze stacyjki. Po chwili przyjechali policjanci – tłumaczy nam Karol Opoka.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Opijał samochód, który to dopiero zakupił. Niebawem usłyszy zarzuty i stanie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

To kolejny przypadek, kiedy nasz czytelnik wykazał się obywatelską postawą i natychmiast zareagował. Tylko we wrześniu opisywaliśmy zdarzenia, kiedy zatrzymywał nietrzeźwych kierowców m.in. na ul. Nałęczowskiej czy też al. Kraśnickiej. Jak zastrzega, każdego dnia porusza się po ulicach Lublina jak i trasach w regionie, i jeżeli pijany kierowca pojawi się na jego drodze, pewne jest, że zareaguje tak jak w tym przypadku. Wszystko dla bezpieczeństwa innych użytkowników ruchu drogowego, którzy chcą dotrzeć do domu, nie obawiając się, że pijany kierowca w nich wjedzie i  zrobi krzywdę im, czy też ich najbliższym.

50

51

55

56

57

(fot. lublin112)
2017-10-13 16:30:44

1 komentarz

 1. Jaki dumny z siebie 😀 Brawa za postawę!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą