Podjeżdżasz autem i się szczepisz. W kraju uruchomiono pierwsze punkty szczepień drive-thru (zdjęcia)

W czwartek Michał Dworczyk szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. Narodowego Programu Szczepień poinformował, że ruszyły pierwsze punkty szczepień drive-thru. Kolejne punkty będą sukcesywnie uruchamiać szczepienia w tej formule w całym kraju.

W kraju zostały dzisiaj uruchomione pierwsze punkty szczepień drive-thru. Osoby, które zapisały się na szczepienie,  bez wysiadania z pojazdu będą mogły przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Punkty DT dedykowane są wyłącznie osobom przyjeżdżającym pojazdem dopuszczonym do ruchu drogowego, włączając motocykl.

W punktach szczepień drive-thru muszą być zachowane podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w związku z epidemią Covid-19 (osłona ust i nosa, odpowiednie odstępy między pacjentami, członkami personelu medycznego i pracownikami administracyjnymi).

Kto może zaszczepić się w punkcie DT

Wymogi/wytyczne dot. pacjentów

– przed udaniem się do punktu DT na szczepienie pacjenci powinni wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem,
– szczepieni pacjenci i osoby towarzyszące muszą mieć osłonięte maseczką usta i nos,
– zakaz posiadania zwierząt w pojazdach,
– zalecenie: przybycie do punktu DT nie wcześniej niż 10 min przed planowaną godziną szczepienia,
– zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 min. po szczepieniu na wyznaczonym parkingu poszczepiennym znajdującym się w pobliżu stanowiska szczepień.

Podczas kwalifikacji i wykonywania szczepienia pacjenci co do zasady znajdują się w swoim samochodzie. W wyjątkowych sytuacjach punkt DT powinien umożliwić szczepienie poza pojazdem – np. na miejscu siedzącym.

Pacjenci będą mogli zapisywać się na szczepienie w punktach DT przez następujące kanały:

● Kontakt z punktem szczepień (na stronie gov.pl/szczepimysie zostanie opublikowana zakładka z dostępnymi punktami DT i numerami telefonu do zapisów),
● Infolinia, IKP (terminy zewnętrzne),
● Rejestracja na miejscu (opcjonalnie): punkty DT mogą wyodrębnić miejsca parkingowe dla pacjentów zapisujących się na szczepienie bezpośrednio na miejscu w punkcie szczepień DT.

(fot. KPRM)

Zobacz również

57 komentarzy

 1. Ciekawe jak ktoś się źle poczuje po szczepieniu i się rozwali albo kogoś rozjedzie?

  • Po to jest oczekiwanie 20 minut. Przy stacjonarnym też czekasz 15 minut i siadasz za kierownicę, czy maszerujesz do domu.

 2. A mogą przy okazji wymienić opony, lub sprawdzić stan wycieraczek, oraz uzupełnić płyny a aucie??

 3. A nie można dać jakieś polskiej nazwy ? To się kojarzy z kebabem na wynos do auta

 4. Chcą jak najwięcej jeleni znaleźć. Jak tu ktoś pisał złe samopoczucie za kierownicą i wypadek po szczepieniu to nie będzie zaliczane pod szczepionki żeby nie nabijać szczepionkowych zgonów tylko z powodu wypadku i po sprawie.

 5. A w styczniu kolejne dawki będziecie musieli przyjąć a i tak to nie uchroni przed niczym poza ciężkim przebiegiem choroby, ale nie na 100%

 6. szczepić się cebulaki, po kolei, katolicy najpierw, szczepionka to dar od boga, im szybciej przyjmiesz tym szybciej się z nim spotkasz. ale to w sumie fajne, szczepionka ale to nie znaczy że nie możesz się zakazić. To prawie jakby pójść do lekarza ze złamaną ręką, lekarz zobaczył poklepał po ramieniu, i dobra zrobione jest dobrze ale to nie znaczy ze panu się dobrze zrośnie.

 7. Czyli pozbywamy się złudzeń o jakiejkolwiek kwalifikacji do szczepienia. Nie zrobią nawet tak podstawowych badań, jak osłuchanie pacjenta i zajrzenie do gardła.
  A co z osobami, które mają wątpliwości albo będą miały jakieś wyniki badań? Może usłyszą, że szczepiącego to nie interesuje, bo on tu tylko wakcyne ma podać?
  Oj źle się dzieje w tym kraju.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą