Dwie kolizje na tym samym skrzyżowaniu. Rondo to wielu kierowcom sprawia problemy (zdjęcia)

Po raz kolejny na rondzie przy Gali w Lublinie zderzyły się auta. Tym razem miały tam miejsce dwa zdarzenia. Jednym zajmują się policjanci, w drugim przypadku uczestnicy porozumieli się między sobą.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 13 na rondzie przy Gali w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: audi i renault. Na miejscu interweniowała policja.

Chwilę później, w tym samym miejscu, miało miejsce kolejne zdarzenie. Tym razem z udziałem toyoty i citroena. W tym przypadku uczestnicy zdecydowali się załatwić sprawę bez udziału policji.

Przez blisko pół godziny występowały utrudnienia w ruchu. Obecnie pojazdy zjechały ze skrzyżowania i przejazd odbywa się bez problemów. Uczestnicy oby zdarzeń nie odnieśli obrażeń ciała.

Skrzyżowanie to od dłuższego czasu sprawia niektórym kierowcom problemy. Szczególnie chodzi o zjazd od strony al. Unii Lubelskiej w kierunku ul. Fabrycznej. Bardzo często dochodzi tam do kolizji.

(fot. nadesłane – Marcin)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. Wjazd na rondo dwa pasy w lewo, wyjazd 3 pasy na wprost, z tym że prawy ZA rondem zmienia się w bus pas, w czym problem ?

 2. Yyy jak moze sprawiac problemy skoro tam rowniez te same przepisy ruchu drogowego obowiazuja co wszedzie…
  to rondo nie jest w innym Panstwie na innym kontynencie

  po prostu nie wiedza co robia i najzwyklej w swiecie wymuszaja bo jada na czuja

 3. A wystarczyłoby na drugim pasie od osi jezdni już przed rondem zrobić buspas i wszystko byłoby jasne, lecz nie pozwala na to przewężenie na moście (wyłączony jeden pas). Niestety remont mostu to inwestycja na którą Żukowa (dawniej Lublina) nie stać. Są ważniejsze priorytety.

 4. I jak zwykle po kolizji, centralnie blokują przystanek.

 5. Ludzie, weźcie patrzcie trochę na oznakowanie! Ten buspas, którego panicznie się boją jadący prawym, feralnym „lewoskrętem” w Fabryczną, na początku zaraz za rondem jest jednocześnie całkiem legalnym pasem dla wszystkich, z tym że dopiero tam (a nie już na rondzie!) należy zjechać na pas lewy.
  Zadziwiające jest, że po drugiej stronie tej samej ulicy Fabrycznej, buspas od skrzyżowania z Bronowicką nie wzbudza już takiego strachu i 90% pojazdów już od tego skrzyżowania przeskakuje śmiało na buspas, jeżeli zamierza skręcać na rondzie w prawo. Tymczasem jest to dozwolone dopiero od znaku wskazującego, że buspas jest jednocześnie pasem do skrętu w prawo (co dodatkowo wskazuje oznakowanie poziome).
  Proste?

 6. A wystarczy pouczyć się trochę przepisów.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku