690 680 960

Poderżnął gardło swojej dziewczynie. Dostał 12 lat, jednak to nie koniec sprawy

Dzisiaj 22-latek z Lubartowa, który zamordował swoją dziewczynę usłyszał wyrok. Jednak sprawa się nie kończy, gdyż według prokuratora kara jest zbyt niska.

We wtorek sąd ogłosił wyrok w sprawie zabójstwa 21-latki z Lubartowa. Mateusz K., który poderżnął gardło swojej dziewczynie Annie, powodując jej śmierć na miejscu, został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności. Na poczet kary wliczony został okres, od kiedy mężczyzna przebywa w areszcie. Dodatkowo musi zapłacić matce ofiary 50 tys. zł nawiązki. Z wyroku nie jest zadowolony prokurator, który wnioskował o 25 lat więzienia dla oskarżonego. Już zapowiada o wniesieniu apelacji.

Do zabójstwa doszło w piątkowy sierpniowy poranek 2013 roku. Około godziny 8 rano w jednym z mieszkań przy ulicy Krętej w Lubartowie znalezione zostały zwłoki młodej kobiety. Leżały na podłodze w kałuży krwi. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon, a przyczyną śmierci była rana szyi zadana ostrym narzędziem.

Praktycznie w tym samym czasie policja dostała informację o mężczyźnie, który w miejscowości Tarło w okolicach Lubartowa wpadł pod przejeżdżający samochód osobowy. Gdy na miejsce przyjechał patrol policji okazało się, że poszkodowany w znacznym stopniu nosi oznaki poparzeń. Ze względu na poważne obrażenia młodego mężczyzny wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował go do szpitala w Lublinie.

Jak ustalili funkcjonariusze, Mateusz K. biegał po ulicy a następnie rzucił się pod przejeżdżające auto, okazało się również, że chwilę wcześniej, także w miejscowości Tarło podpalił zaparkowany samochód osobowy oraz znajdujący się w pobliżu leśny młodnik. W wyniku tego został poważnie ranny, jego ciało było w około 40 procentach poparzone.

Pomimo licznych dowodów mężczyzna odmawiał składania wyjaśnień. Za każdym razem tłumaczył, że doznał amnezji i nic nie pamięta.

2015-06-23 12:59:33
(fot. Policja)

13 komentarzy

 1. puścić go wolno,dać mu kanister z paliwem i zapałki, raz już próbował wymierzyć sobie sprawiedliwość może tym razem mu się uda

  • Najlepiej rżnąć głupa. Tak samo jak ten debil co jezdzil hondą po spocie. Mibelo tyle czasu i gowno mu zrobili.

 2. Kiedy wreszcie w naszym kraju wprowadzą karę śmierci?!Szkoda nawet grosza na jego utrzymanie,a wszyscy przecież będziemy na oszołoma pracować,jak pójdzie siedzieć.Swoją drogą to sprawa z 2013 roku,cóż za „błyskawiczny”wyrok.

  • Nigdy dopoki bedziemy w UE.

  • Aaron Fleischmann

   Kara śmierci – zabijanie ludzi, którzy zabili innych ludzi, by pokazać, że zabijanie jest złe.

   • Nadstaw więc drugi policzek…
    Można podejść do tematu z drugiej strony – eliminacja tkanki rakowej z organizmu, jakim jest społeczeństwo. Ci z Rakowisk też wg Ciebie zasługują na sanatorium na koszt podatników?

 3. Ja udaje tzw.durnia i nawet podatki mam umarzane.

 4. To jakieś żarty??? „Państwo” doktorostwo poruszyło pewnie niebo i ziemię, żeby popapranemu synalkowi krzywda się nie stała. Może zamiast bzdurnych pytań w referendum, zapytać by naród, czy jest za przywróceniem kary śmierci???
  Hammurabi to jednak mądry herbatnik był…

 5. Kara faktyczie smiesznie niska. Co najmniej 25 powino byc.

 6. To syn lekarza rodzinnego w lubartowie wiec tatus wybral mu najlepsza linie obrony.

 7. Te 12 lat to w chyba w zawieszeniu?

 8. W dzisiejszych czasach opłaca się rżnąć nie wygodnych.

Kursy walut

 • USD 4.4834zł 0.1%
 • GBP 5.438zł -0.28%
 • EUR 4.6968zł -0.06%
 • CHF 4.7608zł 0.29%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ