Podczas pracy dotknął linii energetycznej. Zginął na miejscu (zdjęcia)

Tragiczne w skutkach zakończyły się prace budowlane na jednym z budynków w Wólce. Mężczyzna zginął porażony prądem.

Do wypadku doszło we wtorek około godziny 16:40 w Wólce koło Lublina. Służby ratunkowe zostały poinformowane o porażeniu prądem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego, policja oraz pogotowie energetyczne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na jednej z posesji wykonywane były prace budowlane przy elewacji budynku mieszkalnego. Znajdujący się na rusztowaniu mężczyzna w pewnym momencie dotknął linii energetycznej i został porażony prądem.

Aby udzielić mu pomocy wcześniej musiała zostać odłączona energia elektryczna. Niestety życia 37-latka nie udało się uratować. Na miejscu pracują policjanci którzy pod nadzorem prokuratora ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Patrzcie teraz pseudo partacze elektryczni jak się kończy wasze grzebanie tam gdzie grzebać się nie powinno..!!

 2. Jest postęp. Kierowcy wozów strażackich przypomnieli sobie przepisy dotyczące zakazu jazdy pojazdami ciężarowymi po chodniku.

 3. I dwóch baranów skomentowało…

 4. VIGO WŁADCA KARPAT

  Dobry jezu a nasz panie…daj mu wieczne spoczywanie…hehe

 5. CZY OFIARA MIAŁA UPRAWNIENIA SEP JEŻELI NIE, TO JAKIM PRAWEM PRACOWAŁA PRZY LINII ZASILAJĄCEJ – INSPEKCJA PRACY TO WYJAŚNI

 6. Hejter gona hejt

  123 nie ma czegoś takiego jak uprawnienia SEP. SEP może wystawić Ci świadectwo kwalifikacji które poświadcza Twoją wiedzę o tej dziedzinie. Jeśli linia była czynna i pracował pod napięciem powinien posiadać uprawnienia do PPN nadane przez właściciela linii (w tym przypadku PGE Dystrybucja). Nie mniej jednak rzadne z powyższych nie były potrzebne do pracy przy elewacji budynku. Jeśli rządny jesteś przepisów, a to wyczuwam – osoba pośrednio odpowiedzialną za tą tragedię może być osoba która wydała zgodę na umiejscowienie rusztowania na tyle blisko linii energetycznej, że między innymi zasada wyciągniętej ręki została pominięta.
  Zakładam oczywiście, że omegi widoczne na linii zostały założone przez PE.

 7. U mnie panowie majstry ocieplający dom zasugerowali, aby zmienić te stare kable na jeden splot. Oczywiście przyjechali z ZE i to zrobili za kilka stówek.

 8. Wyrazy współczucia dla rodziny. Bo znam to uczucie…

  • I jakie to uczucie jak cie prąd pieści? Przecież on pracował przy elewacji, a nie przy prądzie, ponad połowa komentarzy jest w ogóle bez sensu, czytacie tylko nagłówki, czy i to nawet nie?

 9. Niech prokurator sprawdzi bezpieczniki mocy jakie zostały założone w stacji trafo. Podejrzewam że za duże. Niech sprawdzi protokoły pomiarów z rezystancji uziemień i impedancji pętli zwarcia. Takie protokoły muszą być w Zakładzie energetycznym i podejrzewam że Pogotowie Energetyczne przepisuje wartości z poprzednich lat. Takie są realia pracy monterów pogotowia. A może chłop by żył jakby bezpiecznik się przepalił na czas. A prokuratura pewnie tego nie sprawdzi. A to bardzo ważne.

  • twoja wypowiedź świadczy tylko o tym że nie masz zielonego pojęcia o tematyce, którą poruszasz, prąd bezpiecznika , rezystancja uziemienia i impedancja pętli zwarcia to parametry do eliminacji zagrożenia wynikającego z dotyku POŚREDNIEGO, żaden bezpiecznik ani najmniejsza wartość uziemienia nie wyeliminuje porażenia przy dotyku BEZPOŚREDNIM, tutaj tylko pomóc może wyłącznik różnicowoprądowy i też nie zawsze. Odsyłam do literatury zamiast wypisywać idiotyzmy na forum. Wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego.

 10. Wy to o elementach ciała Maryni, a grabarz zadowolony z klienta, a i „dobrodziej” też swoje cołaski odfajkuje, udając żałobę.

 11. Jak to mówią po szklanie i na rusztowanie, ciekawe czy „ocalałych” budowlańców przebadali alkomatem

 12. Żeby udzielić pomocy musiała zostać odłączona energia. To ile go tam trzepało? Aż służby przyjechały? Przecież to wieś. Każdy ma łańcuch od krowy. Trzeba było rzucić na druty nawet coś innego aby zwarę zrobić. Może chłop by przeżył. Znając życie to elektrycy przyjechali jako ostatni.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8759zł 0.24%
  • GBP 5.0579zł -0.06%
  • EUR 4.5774zł 0%
  • CHF 4.2734zł 0%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach