Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas prac polowych znalazł bombę lotniczą

W środę po południu na jednym z pól w powiecie radzyńskim został ujawniony niewybuch z czasów II wojny światowej. Bombę lotniczą zabezpieczyli saperzy.

Wczoraj po południu jeden z mieszkańców miejscowości Niewęgłosz w gminie Czemierniki ujawnił niewybuch bomby lotniczej.

Mężczyzna o znalezisku powiadomił policję. Radzyńscy funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce do czasu przybycia saperów. Zabezpieczony przedmiot to niewybuch bomby lotniczej o wadze 250 kg.

Prawdopodobnie bomba pochodzi z okresu II wojny światowej. Na miejsce przybył patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie i zabezpieczył niewybuch.

2018-09-20 09:19:07
(fot. Policja Radzyń Podlaski)

6 komentarzy

 1. Niewęgłosz jest blisko Marynina a tam kiedyś było polowe lotnisko.Pracowałem z kolegą z Niewęgłosza i opowiadał ile w latach 60 tam było różnej amunicji . Kiedyś jechałem to lotnisko zamieniono w grunty orne a w jednostce wojskowej jest OHP

  • Po wojnie była taka moda, żeby czołgi, armaty, przekuwać na pługi – jak widać nie wszystko sie dało przekuć 😆

 2. Cieee, chorrroba !

  A przypadkiem nie ma obowiązku zwracania właścicielowi jego mienia?
  Moglibyśmy otrzymać znaleźne o naszych obecnych przyjaciół Niemców.

 3. Jak niemiecka to oddać wlascicielwł, do samolotu i nad Berlin, może za drugim razem by odpaliła ?

  • A jakby się okazało, że jest to własność bohaterskiego Związku Radzieckiego to oddać putinowcom w zamian za zwrot „świętego” wraku, w którym „poległ” najmniejszy z prezydentów

 4. „Prawdopodobnie bomba pochodzi z okresu II wojny światowej” – no nie wiem, dla mnie wygląda jak bomba z wojny wietnamskiej.