Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Po tragicznym wypadku na deptaku miasto wprowadza nowe zasady. Ul. Królewska w weekendy będzie zamknięta

Dziś miejscy urzędnicy poinformowali o planowanych zmianach w organizacji ruchu na deptaku i Starym Mieście. Chodzi głównie o pojazdy dostarczające zaopatrzenie do zlokalizowanych tam lokali. Całość zacznie obowiązywać wraz z początkiem czerwca.

50 komentarzy

 1. Lubelak od urodzenia

  Najsensowniejszym rozwiązaniem, zgodnym z ukształtowaniem terenu, byłby w tym miejscu oczywiście tunel od Kowalskiej do Wyszyńskiego, z podziemnym przystankiem MPK i windą prosto na Królewską. Wtedy spokojnie Królewska mogłaby być ślepa z dwóch stron, jedynie z opcją wjazdu na deptak dla służb ratunkowych, a przejście z deptaka na Stare Miasto mogłoby wreszcie działać non-stop dla pieszych.

  Zamykanie tak dużego obszaru centrum miasta bez dostępnego przejazdu grozi automatycznie korkami na jego granicach – czyli dodatkowe zakorkowanie w weekendy: świateł pod zamkiem, prawoskrętu z Unii Lubelskiej w Zamojską, całej Zamojskiej, Wyszyńskiego, a także z drugiej strony: Kołłątaja, 3-go Maja, Dolnej 3-go Maja, skrzyżowania Okopowa-Narutowicza…

 2. Potrzeba było tragedii żeby coś się znieniło, czy się zmieni to nie wiem. Dalej jest szansa ze pijany człowiek opuszczając knajpe wpadnie wprost pod koła. Różnicy to jakiejś wielkiej nie robi- malowanie trawy, tak to wygląda. Działamy bo tak wypada, a Królewska powinna być zamknięta dla aut przez 7/24. Tylko MPK.

 3. Jak dowieść starsza osobę do katedry w weekend może mi Pan Żuk odpowie???

 4. Najbardziej idiotyczny pomysł na jaki mogło wpaść miasto.

 5. I bardzo dobrze!

 6. Jak będą jeździć autobusy i trolejbusy?

 7. Coś barany pracują tam w Lublinie żeby Krakowskie Przedmieście zrobić do 7 a co jak ktoś z baru czy coś przyjdzie po 7 parę minut to ktoś mandat dostanie . Dla mnie to chore i nie wiem kto to wymyślił

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo