690 680 960

Pijany kierowca ciężarówki doprowadził do karambolu na krajowej 10. To mieszkaniec woj. lubelskiego (zdjęcia)

Mieszkaniec woj. lubelskiego doprowadził do karambolu na drodze krajowej nr 10. Mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu, wczoraj 44-latek usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na drodze krajowej nr 10. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu kliku pojazdów na obwodnicy Nakła nad Notecią.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, sprawcą karambolu był kierowca ciężarówki marki DAF z naczepą. 44-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na pięć aut oczekujących na czerwonym świetle.

W wyniku tego uszkodzone zostały pojazdy: volkswagen golf, opel corsa, mercedes sprinter, volkswagen crafter i MAN. Na szczęście w zderzeniu pojazdów nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak się okazało, sprawca karambolu był pijany, mieszkaniec woj. lubelskiego miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzn noc spędził w policyjnym areszcie, a wczoraj usłyszał zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie on też za spowodowanie kolizji, a decyzję w jego sprawie podejmie sąd.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska)

13 komentarzy

 1. Normalnie siniak za kierownicą

 2. Pójdzie z torbami i regres od ubezpieczyciela….Zostanie dziadem na stare lata…!

 3. Jakim trzeba być dzbanem by wsiadać za kółko po kielichu. Jeśli prawo byłoby restrykcyjne i stosowane w praktyce to takich dzbanów byłoby mniej. Ale po co je stosować skoro przedstawiciele prawa i inni uważający się za elite tego kraju też jeżdżą na podwójnym gazie.

  • Za dwukrotne przekroczenie „dopuszczalnej normy 0,5 promila” czyli za 1promil powinno być bezwzględne więzienie (choćby miesiąc) i 10 lat zakazu prowadzenia samochodu (za złamanie zakazu prowadzenia samochodu rok więzienia – gdy ten miesiąc był za krótki). Może to by wyeliminowało takich idiotów.

 4. Ludzie 2,5 promila w ciężarówce! Co trzeba w bani mieć, a raczej nie mieć. To nie pół promila że niedotrzeźwiał. Szkoda gadać.

  • jakby miał pół promila, bo niedotrzeźwiał, to też nie byłoby lepiej. jak się prowadzi, to się nie pije w ogóle. zawodowo zwłaszcza.

 5. nie rozumiem pisania o zdarzeniu z innej części kraju tylko dlatego, że sprawca mieszka w obrębie naszego województwa…

  • Ja rozumiem i bardzo dobrze, że piszą. Pijaków za kierownicą trzeba piętnować. Najlepsze jest to, że komentujesz coś, co rzekomo cie nie powinno interesować hahahahahaha to już mistrzostwo logiki

  • Przeczytaj kilka razy, może zrozumiesz.

   • mi wystarczy, że raz przeczytam. a sformułowanie „nie rozumiem” w tym kontekście oznacza sprzeciw – trzeba trochę ruszyć głową i nauczyć się czytać między wierszami. nie ma nic gorszego, niż głąb uważający się za bystrego, zupełnie jak ty.
    równie dobrze można pisać o mieszkańcu Śląska rozbijającym się pod Szczecinem, dlaczego nie ma na LUBLIN112 takich artykułów? bo się nie działo na Lubelszczyźnie. to również nie działo się na Lubelszczyźnie.

    • To se załóż swoj portal i se tam pisz, co ci sie podoba, a jak nie to wejdź na stronę dla wędkarzy i nie płacz tutaj i nie narzucaj komuś co ma robić.

     • załóż sobie swój portal i tam się żal na komentarze. żeński organie rozrodczy.

 6. Русский тролл

  Po co mi mózg, skoro w piwnicy mam rower, a teraz jadą ciężarówką? Mimo wszystko szkoda kierowcy TIRa.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas