Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pastwili się na 32-latkiem, zgwałcili go i porzucili na mrozie. Twierdzą, że nie chcieli zabić, a tylko przestraszyć

Zostali skazani za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Teraz uznali, że nie chcieli zabijać swojej ofiary, lecz ją tylko przestraszyć. Dlatego też domagają się złagodzenia kar.

Będzie ciąg dalszy bulwersującej sprawy zabójstwa 32-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Do zbrodni doszło w połowie grudnia 2017 roku. Policja została powiadomiona przez przypadkowe osoby, że na terenie leśnym znajdują się zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Jak później ustalili biegli, mężczyzna m.in. był bity po głowie twardym i tępym narzędziem. Spowodowało to uszkodzenie mózgu w postaci krwawych wylewów jak też krwiaków, a w następnie przyczyniło się do śmierci 32-latka. Jakby tego było mało, ofiarę zgwałcono też twardym narzędziem, wkładając je mężczyźnie do odbytu. Spowodowało to jego pęknięcie. Na całym ciele stwierdzono również liczne ślady pobicia.

Niebawem policjanci zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety i mężczyznę, odpowiedzialne za śmierć mężczyzny. Dwóm z nich przedstawiono zarzuty dokonania gwałtu i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, przy czym jednej zaś udzielania pomocy w zabójstwie i gwałcie. Wszyscy przyznali się do winy. Michał W. jedynie zaprzeczył, aby brał udział w gwałcie. Przyczyną tak brutalnego zabójstwa była zemsta. Całość została zaplanowana przez Galinę J. i Natalię M. Jak wyjaśniały kobiety w trakcie przesłuchania, 32-latek miał się z nimi spotykać, pożyczył też od nich pieniądze, których nie oddał. Galinie J. winien był 800 złotych, Natalii M. 100 złotych. Kiedy zarówno jedna, jak i druga postanowiły o zakończeniu bliższej znajomości z mężczyzną, ten nie chciał się z tym pogodzić. Co więcej, nie zwrócił pieniędzy w umówionym terminie. Wydzwaniał do kobiet, wysyłał im wiadomości SMS a także nalegał na spotkanie.

W pewnym momencie kobiety wpadły na pomysł upokorzenia mężczyzny. Namówiły do wszystkiego Michała W., obecnego partnera Galiny J. Śledczy ustalili, że Natalia M. umówiła się z 32-latkiem. W miejscu spotkania czekali już Galina J. i Michał W. Niczego nie spodziewający się mężczyzna został pobity przy użyciu kija baseballowego, skrępowany, a następnie wrzucony do bagażnika samochodu. Potem wywieziono go do lasu w rejonie miejscowości Dołha.

Tam oprawcy znęcali się nad swoja ofiarą nie reagując na jego błagania o litość. Mężczyzna był bity i kopany po głowie. W pewnym momencie Białorusinka Galina J. wyciągnęła wibrator i wcisnęła go w usta 32-latka. Ponieważ mężczyzna się wyrywał, przy pomocy tego urządzenia został zgwałcony. Na koniec Galina J. miała oddać mocz na twarz ofiary. Michał W. zaś wszystko nagrywał za pomocą telefonu komórkowego. Potem konający 32-latek został pozostawiony na skraju lasu, gdzie zmarł.

Pod koniec ub. roku Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że wina oskarżonych nie budzi żadnych wątpliwości. Dlatego też Galinę J. i Michała W. skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązał ich do zapłaty 80 tys. zł na rzecz rodziny swojej ofiary. Z kolei Natalia M. usłyszała karę 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz skazani uznali, że nie zasłużyli na tak surową, wg nich karę. Do sądu wpłynął bowiem wniosek, w którym Galina J., Natalia M. i Michał W. domagają się zmiany kwalifikacji czynu. Jak twierdzą, nie chcieli zabijać 32-latka, lecz go jedynie nastraszyć. W związku z tym uważają, że wyroki powinny być znacznie niższe. Adwokaci skazanych wskazują, że odpowiednią karą byłby np. rok pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy ma się zająć rozpatrzeniem apelacji w najbliższym czasie.

(fot. archiwum/miejsce gdzie zginął 32-latek)

35 komentarzy

 1. „Adwokaci skazanych wskazują, że odpowiednią karą byłby np. rok pozbawienia wolności.” – Ja rozumiem, że rolą adwokata jest bronić tych zwyroli ale za samo takie pie****enie powinni dostać zakaz wykonywania zawodu

 2. Podpis (Wymagane

  Niewykluczone, że ów pokrzywdzony zasłużył na swój los. Jednak jego oprawcy z całą pewnością zostali skazani sprawiedliwie.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Mówisz mi, że życie ludzkie jest warte 900 zł? „Zasłużył sobie”? To daj nr konta, przeleję z górką niech będzie 1000 zł ale od jutra jesteś moim niewolnikiem bez praw i bez głosu. Przedmiotem, własnością, jak mi się znudzisz to podzielisz los „owego pokrzywdzonego”.

   Co trzeba zrobić by zasłużyć na taki los? Wg mnie to samosąd na gwałcicielu byłby ok, ale żadna z panienek nawet nie pisnęła o gwałcie, a jedynie o śmiesznym długu. Co się dziwić, z białorusi, tam zabijają za krzywe spojrzenie albo jak niechcący wylejesz piwo osiedlowemu gangusowi.

 3. Mam nadzieję, że w więzieniu chociaż ktoś dojedzie tych śmieci, idealnie jakby się powiesili na tygrysie.

  • W wiezieniu beda sie bac takich patoli. Nikt im nie podskoczy, bo go zgwalca, pobija albo nawet zabija.

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    No tak Wojtas, bo do więzienia trafiają same niewiniątka i nie ma tam silnych jednostek, które na widok panoszących się świeżaków nie zrobią z nimi porządku.

    My nie Szwecja, wypadki się zdarzają.

 4. Np.w Białorusi już by było po nich tylko dezynfekcja.I dlatego do tamtych sądów mam ogromny szacunek.

 5. ten świat jest chory to straszna patologia jeszcze ta *** z białorusi po 500+ przyjechała

Z kraju

Sport