Pastwili się na 32-latkiem, zgwałcili go i porzucili na mrozie. Twierdzą, że nie chcieli zabić, a tylko przestraszyć

Zostali skazani za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Teraz uznali, że nie chcieli zabijać swojej ofiary, lecz ją tylko przestraszyć. Dlatego też domagają się złagodzenia kar.

Będzie ciąg dalszy bulwersującej sprawy zabójstwa 32-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. Do zbrodni doszło w połowie grudnia 2017 roku. Policja została powiadomiona przez przypadkowe osoby, że na terenie leśnym znajdują się zmasakrowane zwłoki mężczyzny. Jak później ustalili biegli, mężczyzna m.in. był bity po głowie twardym i tępym narzędziem. Spowodowało to uszkodzenie mózgu w postaci krwawych wylewów jak też krwiaków, a w następnie przyczyniło się do śmierci 32-latka. Jakby tego było mało, ofiarę zgwałcono też twardym narzędziem, wkładając je mężczyźnie do odbytu. Spowodowało to jego pęknięcie. Na całym ciele stwierdzono również liczne ślady pobicia.

Niebawem policjanci zatrzymali trzy osoby, dwie kobiety i mężczyznę, odpowiedzialne za śmierć mężczyzny. Dwóm z nich przedstawiono zarzuty dokonania gwałtu i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, przy czym jednej zaś udzielania pomocy w zabójstwie i gwałcie. Wszyscy przyznali się do winy. Michał W. jedynie zaprzeczył, aby brał udział w gwałcie. Przyczyną tak brutalnego zabójstwa była zemsta. Całość została zaplanowana przez Galinę J. i Natalię M. Jak wyjaśniały kobiety w trakcie przesłuchania, 32-latek miał się z nimi spotykać, pożyczył też od nich pieniądze, których nie oddał. Galinie J. winien był 800 złotych, Natalii M. 100 złotych. Kiedy zarówno jedna, jak i druga postanowiły o zakończeniu bliższej znajomości z mężczyzną, ten nie chciał się z tym pogodzić. Co więcej, nie zwrócił pieniędzy w umówionym terminie. Wydzwaniał do kobiet, wysyłał im wiadomości SMS a także nalegał na spotkanie.

W pewnym momencie kobiety wpadły na pomysł upokorzenia mężczyzny. Namówiły do wszystkiego Michała W., obecnego partnera Galiny J. Śledczy ustalili, że Natalia M. umówiła się z 32-latkiem. W miejscu spotkania czekali już Galina J. i Michał W. Niczego nie spodziewający się mężczyzna został pobity przy użyciu kija baseballowego, skrępowany, a następnie wrzucony do bagażnika samochodu. Potem wywieziono go do lasu w rejonie miejscowości Dołha.

Tam oprawcy znęcali się nad swoja ofiarą nie reagując na jego błagania o litość. Mężczyzna był bity i kopany po głowie. W pewnym momencie Białorusinka Galina J. wyciągnęła wibrator i wcisnęła go w usta 32-latka. Ponieważ mężczyzna się wyrywał, przy pomocy tego urządzenia został zgwałcony. Na koniec Galina J. miała oddać mocz na twarz ofiary. Michał W. zaś wszystko nagrywał za pomocą telefonu komórkowego. Potem konający 32-latek został pozostawiony na skraju lasu, gdzie zmarł.

Pod koniec ub. roku Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że wina oskarżonych nie budzi żadnych wątpliwości. Dlatego też Galinę J. i Michała W. skazał na karę 25 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązał ich do zapłaty 80 tys. zł na rzecz rodziny swojej ofiary. Z kolei Natalia M. usłyszała karę 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz skazani uznali, że nie zasłużyli na tak surową, wg nich karę. Do sądu wpłynął bowiem wniosek, w którym Galina J., Natalia M. i Michał W. domagają się zmiany kwalifikacji czynu. Jak twierdzą, nie chcieli zabijać 32-latka, lecz go jedynie nastraszyć. W związku z tym uważają, że wyroki powinny być znacznie niższe. Adwokaci skazanych wskazują, że odpowiednią karą byłby np. rok pozbawienia wolności. Sąd Okręgowy ma się zająć rozpatrzeniem apelacji w najbliższym czasie.

(fot. archiwum/miejsce gdzie zginął 32-latek)

Zobacz również

36 komentarzy

 1. Takie śmieci trzeba utylizować a nie recyklongowac.

 2. na sybierje ich i na krzyzu powiesic kare smierci przywrucic

 3. Śmierć za śmierć!,Zgwalcic kaktusem te dwie niewiasty A tego maczo zgwalcic tym kijem bejbolowym do samej gęby 🤯

 4. To tylko wies, dzien jak co dzień

 5. Adwokaci skazanych wskazują, że odpowiednią karą byłby np. rok pozbawienia wolności…

  Panowie mecenasi, za surowych kar żądacie. Domagajcie się zakończenia tej sprawy w postępowaniu mandatowym. A tak serio to straszne z was …….. Rozumiem, ze macie taka prace, ale mimo wszystko niesmak pozostaje.

 6. Człowiek nie żyje a to bydło chce złagodzenia kary nie wiadomo jeszcze komu zrobili by krzywdę powinni ponieść karę dożywocia w najcięższych więzieniach.

 7. moge sie mylic ale podejrzewam ze to byly dwie prostytutki i ich ochroniarz.moze kolo nie raz korzystal z ich uslug az w koncu zaczal korzystac na kreche i….tak to sie skonczylo.wielu tam pijanych na drogach bo wedliny drozeja w sklepach a na skupie placa mniej.pomyslcie troche-jak jest susza i rolnik hoduje krowy -czym ma je wykarmic jak trawa slabo rosnie?sprzeda tanio czesc krow aby reszte wykarmic a media nasieja panike ze susza i mieso w gore i nikt nie narzeka bo rozumie dlaczego jest drozej ale czy napewno rozumie kto najwiecej zarobi?25lat dla tej trojcy w kopalni to bylby najnizszy wymiar kary w/g mnie.

  • Twoja dedukcja trzyma się kupy; nalegał na spotkanie, wibrator, mocz na twarz. Pożyczka bezgotówkowa.

 8. adwokaci wyczuli kase i tyle

  Wiadomo, ze za takie morderstwo dostana min. 25 lat (a sad moglby spokojnie dac dozywocie). Adwokaci wyczuli frajerow i wmowili im, ze mozna skrocic kare do 1 roku. Frajerzy daja wszystko, co im zostalo, a adwokaci sie smieja z ich głupoty. I nie boja sie typow, bo przeciez z wiezienia szybko nie wyjda… Dobry plan.

 9. U nas nie ma resocjalizacji więc wyjdą jeszcze bardziej skaleczeni. Oby jak najpóźniej.

 10. Panie Bulbazaur masz Pan racje, nie mniej jednak na koniec można by zasadzić szyszunię

 11. Można nawet uniewinnić, czemu nie, tylko przed wypuszczeniem postraszyć tzn. pobić i zgwałcić……. Zrobić to co oni zrobili temu mężczyźnie. Tyle w tym temacie.

 12. Kogo obchodzi co oni chcieli ,człowiek nie żyje . Zdemoralizowane towarzystwo prostytutek i sutenera lepiej żeby nie wyszli na wolność .Zmarła osoba to też jakaś upośledzona psychicznie musiała być skoro tak się wplątał w tą patologię .

 13. Kasta ich wypuści. Niech tylko powiedzą że kochają Tuska i trzecio osobę w państwie-koperciarza to dostaną jeszcze odszkodowanie

 14. Tak, rok pozbawienia wolności był by odpowiedni i po sto zł mandatu. Boże widzisz i nie grzmisz …

 15. zbrodniarze będą sobie teraz sami kary ustalać? fajnie…

 16. To jest zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. 25 lat to jest minimum jakie powinni dostać. Tylko tacy ludzie żadnej resocjalizacji w więzieniu nie przejdą. Przepisy UE zakazują stosowania kary śmierci bo to bardziej cywilizowane jest, ale czym wykazali się sprawcy? Mam nadzieję że dostaną dożywocie.

 17. Bardzo współczuję rodzinie, że historia ich bliskiego jest tak szczegółowo opisywana. Nie był przecież anonimowy. A oprawcom wyrok powinni co najwyżej przedłużyć.

 18. „Adwokaci skazanych wskazują, że odpowiednią karą byłby np. rok pozbawienia wolności.”

  Proszę o natychmiastowe podanie do informacji publicznej imion, nazwisk i nazw kancelarii tych ………

  • Jak by ci adwokaci zadali dla typkow 25 lat wiezienia, to typki znalazly by sobie innych prawnikow. Zadaja dla nich roku wiezienia, by wyciagac od nich kase i tyle. Trzeba zrozumiec gosci.

   • dokładnie – i prokurator i sąd wiedzą po co ta gadka. odbębnione, zapłacone, nieuwzględnione. jaki sędzia w tak medialnej sprawie by poszedł na coś takiego? na jakiej podstawie? odczuć sprawcy? błagam…

 19. Zwyrodnialcy chcą skrócenia kary? Panienkom widać się marzyło skoro przyniosły wibrator. Dlaczego nie ma oko za oko? Nie jeden by się znalazł do skrócenia bydłu życia.

 20. ” Domagają się ” ???? Ci którzy odbierają bezbronnemu człowiekowi życie nie mają żadnego prawa czegokolwiek się domagać, powinni spędzić resztę życia za kratkami.

 21. „Adwokaci skazanych wskazują, że odpowiednią karą byłby np. rok pozbawienia wolności.” – Ja rozumiem, że rolą adwokata jest bronić tych zwyroli ale za samo takie pie****enie powinni dostać zakaz wykonywania zawodu

 22. Podpis (Wymagane

  Niewykluczone, że ów pokrzywdzony zasłużył na swój los. Jednak jego oprawcy z całą pewnością zostali skazani sprawiedliwie.

  • Chciałbym by moje posty były widoczne

   Mówisz mi, że życie ludzkie jest warte 900 zł? „Zasłużył sobie”? To daj nr konta, przeleję z górką niech będzie 1000 zł ale od jutra jesteś moim niewolnikiem bez praw i bez głosu. Przedmiotem, własnością, jak mi się znudzisz to podzielisz los „owego pokrzywdzonego”.

   Co trzeba zrobić by zasłużyć na taki los? Wg mnie to samosąd na gwałcicielu byłby ok, ale żadna z panienek nawet nie pisnęła o gwałcie, a jedynie o śmiesznym długu. Co się dziwić, z białorusi, tam zabijają za krzywe spojrzenie albo jak niechcący wylejesz piwo osiedlowemu gangusowi.

 23. Mam nadzieję, że w więzieniu chociaż ktoś dojedzie tych śmieci, idealnie jakby się powiesili na tygrysie.

  • W wiezieniu beda sie bac takich patoli. Nikt im nie podskoczy, bo go zgwalca, pobija albo nawet zabija.

   • Chciałbym by moje posty były widoczne

    No tak Wojtas, bo do więzienia trafiają same niewiniątka i nie ma tam silnych jednostek, które na widok panoszących się świeżaków nie zrobią z nimi porządku.

    My nie Szwecja, wypadki się zdarzają.

 24. Np.w Białorusi już by było po nich tylko dezynfekcja.I dlatego do tamtych sądów mam ogromny szacunek.

 25. ten świat jest chory to straszna patologia jeszcze ta *** z białorusi po 500+ przyjechała

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.957zł 0.02%
  • GBP 4.9576zł -0.62%
  • EUR 4.4916zł 0.38%
  • CHF 4.2117zł 0.26%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka