Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierujący wyszedł z auta po kolizji, pasażer zajął jego miejsce i odjechał. Obaj byli nietrzeźwi

Do dosyć nietypowego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Majdan Kozic Górnych. Kierowca forda uderzył w tył skody, a kiedy wysiadł z pojazdu, jego pasażer wsiadł za kierownicę i odjechał.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 17 w miejscowości Majdan Kozic Górnych w powiecie świdnickim. Policjanci przyjęli zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 24-letni mieszkaniec gminy Borzechów kierujący pojazdem marki Ford podczas hamowania nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w poprzedzający go pojazd marki Skoda. Uczestnicy zdarzenia zatrzymali się i wysiedli z pojazdów.

W pewnym momencie 31-letni pasażer forda wsiadł za kierownicę i odjechał, pozostawiając na miejscu sprawcę kolizji. Jak się okazało 24-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, mężczyźnie cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami i obecnie posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 31-latka, gdzie przebadali go na zawartość alkoholu. Wynika wykazał blisko promil. Teraz mundurowi będą ustalać czy mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a także będą prowadzić czynności w sprawie 24-latka.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. I dadzą mu/im jeden zakaz czy od razu kilka?

Z kraju