Próbował udusić szczeniaki w foliowej torbie, zareagowali policjanci będący poza służbą

Nietrzeźwy mężczyzna usiłował udusić szczeniaki w foliowej torbie. Małżeństwo policjantów widząc, co chce zrobić 40-latek, udaremniło zabicie dwóch małych psów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na terenie jednej z miejscowości w gminie Nowodwór w powiecie ryckim. Małżeństwo policjantów, będących w czasie wolnym od służby odbywało przejażdżkę rowerową.

W pewnym momencie zauważyli, że mężczyzna usiłuje zabić dwa małe szczeniaki, dusząc je w foliowej torbie. Funkcjonariusze próbę tą skutecznie udaremnili, a na miejsce wezwali miejscowych policjantów.

Mundurowi z Dęblina zatrzymali 40-letniego mieszkańca gminy Nowodwór. W chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za znęcanie się nad zwierzętami, grozi mu nawet do 3 lat więzienia.

Szczeniakami zaopiekowała się para funkcjonariuszy. Oboje małżonkowie są funkcjonariuszami policji, on służy w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku, ona na co dzień pracuje w Komendzie Stołecznej Policji.

(fot. Policja Ryki)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. I pójdzie siedzieć jak nic .Pomyśleć tylko ze gdyby żył w chinach i normalnie uśmiercił te pieski i zjadł ,to nikt nic by nie zrobił ,bo tam to jest najzupełniej normalne

  • siedzieć za takie coś ? oszalałeś ? ! to jest mciupeńkie wykroczenie , nic im się nie stało. Takie malutkie podduszonko to jest dla nich pikuś , nastraszył ich tylko deczko.

 2. Być może były to szczenięta nadwymiarowe , kiedyś szczenięta lub kocięta nadwymiarowe topiło się ale to robiło się od razu jak jeszcze ślepe były. W takiej torbie foliowej nie trzeba dusić. Woda zabierze.

 3. Coraz więcej takich ludzi, aż trudno zrozumieć skąd to okrucieństwo do zwierząt się w ludziach bierze. Ludzie zamiast się rozwijać to dziczeją coraz bardziej.

 4. Przecież to tylko rolnik i katolik więc im wolno. Ale ma teraz szansę, że i jego coś udusi.

  • Żydzi mogą bez znieczulenia i krwawo zażynać wręcz, i wszystko ok, może jakiś bardziej liberalny żyd się zlitował i tylko dusił.

   Co to za cenzura mówienia o żydach?

 5. Nigdy nie zrozumiem jak można chociażby wykazywać mordercze zamiary to tak małych,bezbronnych istot…

  • .......................,

   Też tego nie rozumiem- Przecież można oddać – zawsze znajdzie się chętny. Ale żeby próbować zabić? Trzeba być patologicznym bytem.

 6. Róbta co chceta! czyje to hasło?

 7. polska mentalność ciemnoty wiejskiej, nie generalizuje bo znam mnóstwo wartościowych ludzi zamieszkujących polska wieś i doceniam ich ciężką pracę, ale stosunek do zwierząt… klęczki w kościele i krzyż w domu a mordowanie żywej istoty ( rozróżniam hodowlę zwierząt a takie zabójstwo)… hipokryzja.

  • Jak się co jakiś czas zabija a to świnię, a to kurę, a to szczura jakiegoś otruje to nie robi to wrażenia. Może to akurat miastowi są za delikatni, całe istnienie ludzi dotychczas to zabijanie zwierząt własnymi rękami.

 8. Brawo!Dziękuję!super Ludzie👏🥇Chapeau bas💚

 9. Przypomnijcie sobie co by się stało z psem Cywilem. To milicja likwidowała zbędne psy. Poza tym jak polucjant po służbie zrobi dobry uczynek to jest to podkreślane a jak kierowca ,murarz czy piekarz – to już nie ☹️

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.66%
  • GBP 4.9793zł -0.89%
  • EUR 4.4779zł -0.14%
  • CHF 4.1364zł -0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach