-Otruli mi psa! Niebezpieczne opryski na terenie Lublina?

Od kilkunastu dni na terenie Lublina trwają opryski terenów zielonych, które mają zwalczyć chwasty. Mieszkańcy skarżą się, że są one niebezpieczne dla zwierząt oraz ludzi.

42 komentarze

 1. jak pryskają trawniki, to wielka afera, a jak opryskują nas całymi dniami z nieba, to nikt nie zaprotestuje

 2. Na kiego grzyba wychodził tam z psem skoro widział że były tam prowadzone opryski?
  Głupota ludzka nie zna granic i teraz się skarży.
  Żyje w kraju idiotów.

 3. Mój bokser również się zatrul w tamtym roku, a miał niecały rok i bardzo źle to znosił. W jednej z klinik na czubach lekarz potwierdził, że to wina opryskow bo mają mnóstwo przypadków zatrucia po spacerach po parlu JP II. piękna polityka miasta, nie ma co….

 4. Cytat:”Randap na zboże…? Tym nie pryska się zbóż, bo je wypala.”
  Pryska się.Mosanto specjalnie modyfikuje najróżniejsze rosliny by Randap nic im nie zrobił.To jest to najgorsze GMO.A ty później wpierdzielasz randap pod różnymi postaciami i raczycho.I do piachu.

  • Nie ma się co wysilać tłumacząc to zagadnienie wyrośniętej gimbazie. Szkoda czasu. Za to miło poczytać, że jednak są tutaj ludzie, którzy „są w temacie” np. (Januszek, Praktyk, ole).

 5. Widzę, że tutaj robi się z igły widły. Najpierw nanoszenie środka miało odbywać się poprzez punktowe smarowanie roślin (w tym wypadku mógł być to Randap). Zaraz potem ktoś inny mówi, że to był oprysk i pryskano wszystko jak leci (no to już Randap raczej nie był). Czekam na wersję, która przedstawi oprysk Randapem z samolotu, w postaci smugi kondensacyjnej. Niezły ubaw 🙂

  • nikomu nie dogodzi teraz. informację mogli by rozwiesić ale o ile nie rozwiesili ktoś mógł nie przeczytać. jak przeczytała to i tak pies musi kupę zrobić- gdzie?- na dworze, i już widzę człowieka z psem biegnącego na następne osiedle , żeby pies kupe zrobił. zapewne kagańca większość właścicieli też nie ma bo w ich mniemaniu pies łagodny. po oprysku tez łapy może sobie poparzyć teoretycznie. więc w czasie oprysku gdzie pies ma kupę zrobić?- na chodnik?- kto po piesku posprząta- NIKT więc lepiej, że nie informują wychodzi bo ludzie na chodnikach w kupach całych osiedli by grzęźli

 6. W ubiegłym roku mój pies okropnie się zatruł, wymiotował i wypróżniał się żywą krwią! Pani weterynarz powiedziała, że to mogło być zatrucie właśnie tego typu opryskiem, wiele pacjentów zgłaszało się wówczas z podobnymi objawami zatrucia… z psem było tak źle że myślałam, że zdechnie… to była masakra… ;( boję się o niego.. skoro teraz znów pryskają, czy ktoś może widział aby na czubach w wąwozach w okolicy ul. wyżynnej również teraz pryskali? jeżeli tak proszę o info ponieważ chciałabym w porę ustrzec się przed tego typu zatruciem!

 7. Dzisiaj wracając z psami widziałam jak opryskują , z samochodu i w maskach gazowych – czyli jednak nie jest to takie bezpieczne …

  • W maskach gazowych? No to ładnie. Teraz już się gaz do masek wpuszcza. Czy bezpieczne czy nie, taki jest obowiązek przy stosowaniu środków ochrony roślin.

  • Nie jest bezpieczne? Niesamowite! Komary mają chyba od tego zdychać, a nie zażywać kąpieli zdrowotnych!

 8. a co ja mam powiedzieć – żona chce krwi

 9. Po co w ogóle używać herbicydów na trawnikach miejskich? Koszenie trawników powinno wystarczyć. „Chwasty” w potocznym rozumieniu to rośliny potrzebne różnym mniejszym organizmom do rozwoju (każdego cieszą kolorowe motyle), ale dla statystycznego mieszczucha „bioróżnorodność” to wymysł „ekoterrorystów”, a ideałem dla ich oka są równiutkie, angielskie trawniczki (wszak każdy wychował się w pałacu królewskim). Zrozumiałabym zorganizowaną walkę z parzącym barszczem, ale z kwiatkami?

 10. Czytam i szlag mnie trafia na komentarz „pies trawy nie je”, „po co wyprowadzaja” . Niedouczeni ignoranci tak pies trawe je, a jak nie ma inf to ludzie wyprowadzaja i dzieci i psy. Ostrzeżenie powinno byc i nie ma glupiego tlumaczenia ze nie muszą bo nieszkodliwe KAZDY OPRYSK JEST SZKODLIWY bo to jest agresywna chemia!!! Ja za leczenie swojego psa w zwiazku z zatruciem opryskami na osiedlu zaplacilam ponad 1tys zl. Na szczęście pies przezyl,ale nie wszystkim sie to udalo. Rozpacz mojej starszej sasiadki, ktorej pies nie przeżył straszna bo to byl jedyny czlonek jej rodziny, ale tacy IGNORANCI nie zrozumieja takiej sytuacji.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!