Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ostrzeżenie o silnym mrozie. W nocy będzie lokalnie nawet -17°C

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dotyczące województwa lubelskiego. Dzisiejszej nocy lokalnie temperatura może spać do -17°C.

W nocy z czwartku na piątek prognozuje się na wschodzie województwa temperaturę minimalną w nocy od -17°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -7°C do -5°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 10 km/h.

W piątek prognozowane jest zachmurzenie duże, początkowo na południu kraju większe przejaśnienia. Na północy, północnym zachodzie i zachodzie kraju opady deszczu ze śniegiem i deszczu, przejściowo marznącego deszcz, powodującego gołoledź. Na pozostałym obszarze miejscami wystąpią opady śniegu.

Jednocześnie przypominamy, że w związku z opadami śniegu właściciele i zarządcy nieruchomości mają obowiązek odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe i sportowe oraz magazyny.

Właściciel bądź zarządca, który nie wywiąże się z obowiązku odśnieżania dachu może zostać ukarany mandatem. Można również wprowadzić natychmiastowy zakaz użytkowania obiektu.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. Jerzy Gondol Znadwisły

    Juz widzę jak mi ktokolwiek zakazuje użytkowania mojej chałupki w środku Alaski – zastrzelę.
    A nie chwaląc się – mam czym.
    Mróz tez mam większy, jak idę sikać to biorę ze sobą kijek, żeby sopelek utrącić.

  2. dooopki co niektórym zmarzną

  3. to wszystko wina Szydło