Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Od najbliższego poniedziałku bez maseczki w pojazdach komunikacji miejskiej

Zgodnie z zapowiedzią ministra zdrowia od 28 marca 2022 r. (poniedziałek) zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej.

Pomimo zniesienia zakazu Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie w celu minimalizacji zagrożenia w dalszym ciągu zaleca noszenie maseczek w autobusach i trolejbusach.

Warty podkreślenia jest fakt, że przestrzeń komunikacji miejskiej jest bezpieczna, a zastosowane w niej nowoczesne rozwiązania minimalizują ryzyko zakażenia. W dalszym ciągu wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu na zlecenie ZTM w Lublinie (MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe) będą dezynfekować swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.

W ok. 270 pojazdach komunikacji miejskiej zamontowano lampy UV-C – nowoczesne urządzenia do dezynfekcji pojazdów , które wykorzystują promieniowanie o najszerszym spektrum biobójczym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie.

Stałej dezynfekcji podlegają także przystanki oraz infrastruktura przystankowa.

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

  1. No i po poniedziałku od razu będzie wiadomo, kto się panicznie boi śmiercionośnego wirusa, wcześniej nie można było tego tak łatwo wywnioskować, gdyż w większości ludzie i tak to nosili głównie w obawie przed mandatem lub reprymendą.
    Gdyby ludzie wyszli na ulice, myślę że już by o dużo wcześniej znieśli ten symbol zniewolenia jakim jest maska, która tak ”chroni” przed zakażeniem (tym bardziej jak się co chwila o nią dotyka brudnymi łapami), jak majtki przed smrodem z bąków.

    • A jak się dowiesz kto się boi to zrobisz z tą wiedzą? Moja żona się boi pająków, myszy, szczurów, nietoperzy. pszczół, os, węży. I co to zmienia? Jest gorsza?

  2. „W ok. 270 pojazdach komunikacji miejskiej zamontowano lampy UV-C – nowoczesne urządzenia do dezynfekcji pojazdów , które wykorzystują promieniowanie o najszerszym spektrum biobójczym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie.”

    To na cholerę były te maseczki???

Z kraju

Polityka i społeczeństwo