Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy znalazł sprytny sposób na zarobek. Oszukanych zostało kilkanaście osób, ale to dopiero początek

Przerabiał etykiety firm kurierskich, dzięki czemu nie płacił za zamówiony sprzęt elektroniczny. Sprzedawcy stracili w ten sposób ponad 55 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, iż oszukanych przez niego osób może być więcej.

68 komentarzy

 1. Puścić brata

 2. won na front

 3. Zakaz wjazdu do Polski niech wykazuje się na wojnie

 4. „Po kontakcie z firmą kurierską okazywało się, że etykiety były zmodyfikowane. Mianowicie oszust przerabiał etykietę zwykłej przesyłki na przesyłkę za pobraniem” – a to kurier odbierający przesyłkę nie sprawdzał etykiety ? Dziwne…, ja jak w firmie wysyłam paczki, to kurier odbierający paczkę, oprócz tego że zeskanuje numer paczki to sprawdza czy się pokrywa z listem.

  • taaa, zwłaszcza jak kurier odbiera setki jak nie tysiące paczek i ma czas sprawdzić każdą etykietę. dobre sobie.

   • kriss polecam się zapoznać z regulaminem firm kurierskich, a później pisać wywody co powinien kurier. już to widzę odbiór 600 paczek a on sprawdza z listem… hahaha głupi że cokolwiek podpisuję bo samemu może sobie gola strzelić na parę tysięcy. jest urządzenie, zlecenie, skanowanie , podpis klienta że paczki zeskanowane są zabrane, tyle.

  • Kurier nie sprawdza co pisze na etykiecie tylko skanuje kod. Jeżeli kod był ze zwykłej paczki to ją doręcza i tyle, nie patrzy czy jest adnotacja „pobranie” – a nawet jeśli by była to postępuje zgodnie z tym co ma w kodzie

 5. Oszustwo i kradzież to nie jest „sprytny sposób na zarobek”. Może niech tytuł niech jednak mówi jak jest?

 6. Czy to czasem nie Gruskini z nad wisły?

 7. myślę,że to nie jeden taki przypadek, również mnie tak chcieli oszukać a byłem sprzdawcą używanych drogich rolek na olx i jakaś pani z ukr. napisała mi, że kupi ale wysyłka za pobraniem po czym wysyła mi jakiś wątpliwy screen z inpost, że należy tak i tak nadać paczkę. w screenie jest instrukcja że kupujący wysyła mi etykiete do wysyłki i że zaraz po wysyłce powiniem mieć przelew auto na konto. Zorientowałem tylko dlatego, że mam apke inpost i gdybym sam chciał wygenerowac taką etykiete za pobraniem to nie ma tej opcji w apce i dlatego zapaliła mi się lampka ostrzegawcza, że coś jest nie tak .Gdybym tego nie sprawdził u siebie to pewnie w ciemno bym to wysłał.

 8. Moim zdaniem powinno być „Po kontakcie z firmą kurierską okazywało się, że etykiety były zmodyfikowane. Mianowicie oszust przerabiał etykietę przesyłki za pobraniem na etykietę zwykłej przesyłki”

 9. To na Ukrainie niema wojny, że 21-letnie knury robią interesy w Polsce ?

 10. Jeśli ja wystawiam list to zwrot pobrania trafia na moje konto. Więc nawet nie musiał ich podrabiać, po prostu płacił by sam sobie. Pytanie gdzie on tych mądrych znalazł co na to poszli.

Dodaj komentarz