Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy szpiegował na rzecz Rosji. Piętnasty członek siatki szpiegowskiej zatrzymany w Polsce

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali zatrzymania kolejnej osoby w śledztwie prowadzonym przez ABW pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Śledztwo dotyczy siatki szpiegowskiej, która na terenie RP realizowała zadania na rzecz Rosji.

Zatrzymany 21 czerwca mężczyzna jest 15 osobą, której przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w związku z prowadzeniem działalności szpiegowskiej.

Podejrzany przyjechał do Polski w 2019 r., nawiązał kontakt z koordynatorem siatki szpiegowskiej, a za realizację skierowanych przeciw RP zadań, polegających m.in. na prowadzeniu obserwacji infrastruktury krytycznej – obiektów militarnych i portów morskich – otrzymywał systematyczne wynagrodzenie.

Na mocy postanowienia Sądu Rejonowego w Lublinie z dnia 23 czerwca br. mężczyzna, obywatel Ukrainy, został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Prowadzona przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawa jest dynamiczna i rozwojowa. ABW kontynuuje intensywne działania mające na celu ustalenie szczegółów dotyczących aktywności siatki szpiegowskiej oraz wykrycie wszystkich powiązanych z nią osób.

(fot. ABW\źródło ABW)

13 komentarzy

  1. Każdego dnia młode U*ry płci obojga kupują w marketach duże ilości alkoholu, a narracja ciągle, że ojczyzny bronią. Chyba przed bankructwem przemysłu monopolowego. Tylko czemu polskiego?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo