Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Oblał kolegę benzyną i podpalił, 26-latek nie przeżył. Resztę życia może spędzić w więzieniu

Spotkali się w jednym z domów, wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie jeden z mężczyzn oblał drugiego benzyną i podpalił. Śledczy nie mają żadnych wątpliwości co do przebiegu zdarzenia, mimo to 31-latek nie przyznaje się do winy.

Lekarzom nie udało się uratować życia 26-latka, który został podpalony podczas libacji. Przebywający od ponad miesiąca we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej mężczyzna zmarł w poniedziałek. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce w nocy z 15 na 16 stycznia w gminie Jeziorzany w powiecie lubartowskim. Wtedy to w jednym z domów czterech mężczyzn spożywało alkohol.

Kiedy uczestnicy byli już mocno wstawieni, doszło między nimi do nieporozumień. W pewnym momencie 31-letni Kamil P. miał chwycić za kanister z benzyną. Oblał nią swojego kompana i podpalił. Mężczyzna wybiegł na zewnątrz budynku i zaczął tarzać się w śniegu. Dzięki temu udało mu się ugasić płomienie.

Jak wynika z ustaleń śledczych, pomimo tego, że 26-latek doznał bardzo poważnych obrażeń ciała, nikt nie wezwał pomocy. Co więcej, sprawca miał uwięzić pokrzywdzonego oraz świadka, aby co nie zaalarmowali policji. Dopiero następnego dnia poparzony mężczyzna trafił do szpitala. Miał poparzone ponad 40 proc. ciała.

Zaraz po zatrzymaniu Kamilowi P. przedstawiono zarzuty: usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkich obrażeń ciała oraz pozbawienia wolności dwóch osób. Do tego dochodzi posiadanie substancji psychotropowych. Policjanci znaleźli bowiem m.in. mefedron, haszysz jak też amfetaminę.

Mężczyzna nie przyznał się do winy, odmówił też składania wyjaśnień w tej sprawie. Teraz zarzut usiłowania zabójstwa najprawdopodobniej zostanie zmieniony na zabójstwo. Kluczowa będzie opinia biegłego. Z uwagi, iż nie jest to pierwsze przestępstwo, którego dokonał 31-latek, będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

17 komentarzy

  1. Bandyta do utylizacji. Postawić stos na rynku i potraktować go tak jak on ofiarę.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport