Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Obawiał się spotkania z policjantami, próbował uciec. Miał około 200 porcji dilerskich

Policjanci ze Zwierzyńca zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki. Susz roślinny o charakterystycznym wyglądzie i zapachu mundurowi ujawnili też podczas przeszukania w jego miejscu zamieszkania. Łącznie zabezpieczono susz, z którego można byłoby wykonać około 200 porcji dilerskich.

W minioną sobotę na terenie jednej z miejscowości w gminie Zwierzyniec policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 34-letniego mężczyznę. Zanim doszło do zatrzymania spłoszony widokiem funkcjonariuszy podjął on próbę ucieczki.

– Ewidentnie obawiał się spotkania z policjantami. Ci zaś mieli swoje podejrzenia na temat przyczyny jego nerwowej reakcji. Przypuszczenia te potwierdziły się. Zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie susz roślinny o charakterystycznym wyglądzie i zapachu. W trakcie dalszych czynności, podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze również ujawnili marihuanę. Łącznie zabezpieczyli narkotyki w ilości odpowiadającej około 200 porcjom dilerskim. 34-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec został zatrzymany – informuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z zamojskiej Policji.

W czasie, gdy mężczyzna przebywał w policyjnym areszcie, policjanci gromadzili dokumentację, na podstawie której później wykonywane były czynności procesowe z jego udziałem.

– Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Został on objęty policyjnym dozorem – dodaje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk.

Posiadanie narkotyków jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności. W przypadku typu kwalifikowanego, dotyczącego posiadania znacznej ich ilości, kara może wzrosnąć nawet do 10 lat.

7 komentarzy

 1. Dobrodziej frasobliwy

  Obawiał się spotkania z policjantami, próbował uciec ? Dlaczego ? Przecież to tacy dobrzy ludzie !!!

 2. Adam z Janowic obok Mełgwi

  Tytuł: „Miał około 200 porcji dilerskich”.
  Treść: „Łącznie zabezpieczono susz, z którego można byłoby wykonać około 200 porcji dilerskich.”

  To miał to wyporcjowane czy nie miał?

 3. Co to za narkotyk, jakaś nowość na rynku? Wygląda to jak śmieci z ulicy, zmieszane razem z ziemią… A może to jakaś nowoczesna produkcja z owadów i dżdżownic?

Dodaj komentarz

Z kraju