Niezwykła pasja piątki licealistów. Przeprowadzają wywiady z ludźmi sukcesu

Zamojscy uczniowie stworzyli projekt, w którym spotykają się z ludźmi sukcesu. W czwartek odbędzie się wydarzenie na którym uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zarabiać na swojej pasji a także usłyszą historie ludzi sukcesu. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto wcześniej zarezerwować bilet, aby mieć pewne miejsce.

Młodzi, pomysłowi i zaradni – tak można powiedzieć o piątce licealistów z Zamościa, którzy postanowili propagować wśród rówieśników modę na dążenie do realizacji celów. Ich pomysłem jest projekt pn. „Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego”, w którym realizują wywiady z ludźmi sukcesu. Już w najbliższy czwartek 17 stycznia b.r. na zaproszenie licealistów, w Zamojskim Domu Kultury będzie można spotkać i porozmawiać ze znanymi postaciami, którzy osiągnęli sukces i pomagają innym spełniać marzenia.

Przedsięwzięcie realizuje piątka uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im C. K. Norwida w Zamościu: Karolina Mazurek, Mateusz Psiuk, Mateusz Grzyb, Maciej Wojnar i Miłosz Piotrowski. Pomysł na „Drogowskaz Mistrzostwa Finansowego” powstał w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Jest to platforma dla studentów i licealistów, która została stworzona w celu realizacji projektów społecznych.

– Chodzi o to, żeby zrealizować własny projekt, który poprawi otoczenie, a przy okazji nauczy wielu przydatnych umiejętności i pomoże poznać ciekawych ludzi – wyjaśniają studenci.

Projekt skierowany jest do młodych osób i ma na celu przekazanie wiedzy i inspiracji z zakresu zarabiania na swoich pasjach, samorealizacji i zakładania własnych firm. Praca przy projekcie uczy młodych ludzi nawiązywania partnerstwa, uczenia się pracy w zespole, a nawet planowania wydatków.

Stworzony przez zamojskich studentów drogowskaz Mistrzostwa Finansowego działa na trzech płaszczyznach. Pierwsza, internetowa, to inspirujące grafiki i zdjęcia, a także wywiady ze znanymi i ciekawymi ludźmi sukcesu. Znaleźć je można na Facebooku, Istagramie i kanale Youtube. Druga z płaszczyzn, to warsztaty przeprowadzane przez realizatorów projektu. Obecnie realizowane są one w szkołach licealnych w Zamościu, w planach są też jednak warsztaty poza miastem.

Trzecia płaszczyzna to już samo wydarzenie, w tym przypadku spotkanie z ludźmi sukcesu. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek od godziny 8.30 w Zamojskim Domu Kultury. Gośćmi realizatorów projektu będą ludzie sukcesu: Marcin Osman – przedsiębiorca, praktyk sprzedaży, autor i wydawca książek biznesowych. Dzieli się swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniami z zakresu biznesu, marketingu i sprzedaży, Mateusz Glanert –pomaga przedsiębiorcom w zakładaniu i rozwijaniu firmy, Jan-rapowanie –krakowski raper, muzyk, Błażej Sandomierski – vloger, pomysłodawca projektu. „Jeden dzień z” Projekt ma na celu pokazać jeden dzień z życia sławnej i lubianej osoby. Prowadzi kanał na Youtube, oraz Maciej Świerczyński – Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej i na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym. Uczy nie tylko przedsiębiorców, ale również studentów Jako ogólnopolski mentor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, pomaga też młodym przedsiębiorcom stawiającym pierwsze kroki w biznesie.

Podczas spotkania z młodzieżą zaproszeni goście opowiedzą o swojej karierze i krokach do osiągnięcia sukcesu. Przekażą też cenne porady, które pomogą młodym ludziom realizować pasje, spełniać marzenia i dążyć do osiągnięcia sukcesu.


(fot. materiały organizatorów)

3 komentarze

  1. Kiedy Bimmer i jego BMW ?

  2. Jak zarabiać i się dorabiać rękoma innych… To jest recepta na współczesny sukces… Własną pracą uczciwością można dorobić się każdy wie czego…

  3. wspaniale ynfo

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)