Nielegalne plantacje konopi, narkotyki i zarzuty dla czterech młodych mężczyzn

Czterej młodzi mieszkańcy gminy Szczebrzeszyn i Zwierzyniec odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Trzech z nich prowadziło nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste.

Kryminalni z Zamościa podczas kontroli pojazdu marki Volkswagen, którym poruszali się trzej młodzi mężczyźni, znaleźli przedmioty wykorzystywane do dystrybucji narkotyków. Jeden z młodych mężczyzn w trakcie kontroli próbował uciec, wyrzucając woreczek z marihuaną. 18-latek został zatrzymany.

Niewielkie ilości narkotyków posiadał również 17-latek, który poruszał się kontrolowanym volkswagenem. W toku dalszej pracy nad sprawą policjanci w miejscu zamieszkania 17-latka odnaleźli schowane nasionka konopi indyjskich innych niż włókniste, a na terenie nieużytków rolnych oddalonych kilkadziesiąt metrów od miejsca zamieszkania młodzieńca sadzonki nielegalnych roślin.

Trzeci z mężczyzn 19-latek, który kierował pojazdem, na nieużytkach rolnych prowadził dwie niewielkie uprawy konopi innych niż włókniste. Jedną z nich prowadził wspólnie z 18-letnim kolegą. Podczas przeszukania użytkowanego przez 18-latka pustostanu mundurowi ujawnili również ponad 800 gramów wilgotnego jeszcze suszu konopi. Policjanci zlikwidowali uprawy i zabezpieczyli nielegalne rośliny oraz susz.

Zatrzymani czterej młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Trzech z nich odpowie za nielegalną uprawę. O dalszym ich losie zdecyduje sąd, który zgodnie z zobowiązującymi przepisami może orzec karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

2018-09-04 07:19:08
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. To są właśnie skutki kampanii promujących nieszkodliwość narkotyków „miękkich”. Teraz karmieni tymi bzdurami młodzi ludzie odurzają się marihuaną ale już niedługo zaczną pudrować nosy a potem sięgną po strzykawkę.

  • Faktycznie. To tak samo jak z alkoholem. Wypijasz kieliszek wina do obiadu, a pozniej tylko patrzec jak denaturat miesza sie na dworcu … litosci kobieto.

   • Marne są te analogie do alkoholu. Alkohol spożywany w rozsądnych ilościach nie powoduje uzależnienia. Przyjęcie nawet jednej dawki marihuany powoduje, że człowiek ma ochotę na inny, silniejszy narkotyk. W ten sposób narkotyki „miękkie” prowadzą do skrajnego uzależnienia a w konsekwencji śmierci.

    • Widać że znasz ten stan od podszewki i na swoim przykładzie wiesz jakie jest to uzależniające. Czyli już wszyscy wiemy że zaczynałaś od trawki a teraz skończyłaś że strzykawką w żyle.

  • Nie wierzę że można być aż tak głupim, no chyba że twój komentarz to żart.

  • Tak wlasnie anka bedzie. Ty prorokiem powinnas zostac.

  • czyli od zapalenia skręta do zostania morfinistą jest tylko jeden mały krok ???

   • Masz jeszcze jakieś watpliwości? Już masz problem z racjonalnym postrzeganiem rzeczywistości.

  • Tylko twarde narkotyki. Miękkie są dla leszczy i frajerów.

  • Zobacz co robią ludzie po alkoholu w innych artykułach głupia babo a nie piszesz takie głupoty i siejesz ferment. Puknij ty się w głowę

 2. czyli rozumiem że konopie takie samo jak włókniste jest prawnie dozwolone …

 3. Bo policji zależy żeby brać dopalacze i umierać a nie zapalić skręta i żyć.

 4. Rozsadna ilosc …trzy lampki co cztery dni do obiadu … no faktycznie, nie sposob sie uzaleznic. Kobieto uzaleznic to sie mozna od soku marchewkowego. I na jakiej podstawie uwazasz, ze po zapaleniu jointa od razu chce sie palic crak. Wypij slabego drinka to po chwili polecisz po cos lekko mocniejszego. Sprawdz co sie wyprawia po alkoholu i ile osob zginelo i teraz to samo z marichuana ( w artykule nie ma innych narkotykow takze pozostanmy przy tym i daruj sobie te zalosne teksty ze po thc od razu ma sie ochote w zyle dac )

 5. Nie pisz głupot jak się nie znasz idiotko

 6. Przepraszam że piszę głupoty

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!