690 680 960

Niespokojna noc w pogodzie za nami. Gwałtowne burze pojawią również dzisiaj

We wtorek Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia. Pogodę kształtować ma płytki niż z centrum nad Węgrami. Pozostaniemy w bardzo ciepłej masie powietrza. W regionie prognozowane są gwałtowne burze.

W nocy i nad ranem przez region przeszła gwałtowna burza. Uformowała się ona około godziny 2 w południowej części regionu.

Dane radarowe wskazują, że około godziny 2 w nocy pomiędzy Biłgorajem a Frampolem utworzyła się pierwsza komórka konwekcyjna, która dosyć szybko zaczęła generować wyładowania atmosferyczne. Istotne nasilenie procesów konwekcyjnych nastąpiło na północ od Biłgoraja.

Burza przemieszczała się m.in w na wschód od Chrzanowa, jak i też nad Wysokim k. Bychawy. Wyraźnie wzrastała jej aktywność pod względem wyładowań. Średnio co dwie sekundy obserwowane były wyładowania doziemne.

Przed godziną 4 burza dotarła w rejon Piask, Fajsławic i Trawnik. Niewykluczone, że w okolicach Piotrkowa, Krzczonowa i Piask wystąpiły opady gradu.

Około godziny 5 nad ranem burza pojawiła się blisko Lublina, finalnie mijając to miasto od wschodu. Przeszła w rejonie Świdnika, Kalinówki i Turki, wykazując się bardzo duża ilością wyładowań atmosferycznych. Niejedna letnia burza nie była tak aktywna pod względem wyładowań jak omawiana burza.

Następnie po 5 grzmiało na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Burza przeszła m.in koło Bogdanki, jak i też Rozkopaczewa, Ludwina, Ostrowa Lubelskiego i Starego Uścimowa. Potem klaster burzowy zaznaczył się w rejonie Makoszki i Parczewa. Wyładowania, które znajdziecie poniżej sfotografowane zostały w okolicach miejscowości Nowa Wola k. Lubartowa.

Obecnie wytraca na intensywności w okolicach pogranicza białorusko-polskiego, ale wygląda, że nie jest to koniec burz. Kolejna zbliża się w głąb lubelskiego od Biłgoraja. Może być silna.

Modele numeryczne zgodnie prognozują, że pojawią się we wtorek gwałtowne burze na obszarze województwa lubelskiego. Największym zagrożeniem ze strony wtorkowych burz będą ulewne opady deszczu, prowadzące miejscami do podtopień. Spodziewany jest również grad o średnicy od 1 cm do 3 cm. Możliwe jest także dynamiczne schodzenie prądów zstępujących powodujących miejscami szkody wiatrowe.

Burze spodziewane są już od pierwszej części dnia, ale szczytowa aktywność burzowa powinna zostać osiągnięta po południu. Burze mogą pojawić się także w porze nocnej, o dużej aktywności elektrycznej i dużym natężeniu opadu, miejscami burzowa aura utrzyma się do godzin porannych w środę.

BIEŻĄCE POŁOŻENIE BURZ POD ADRESEM PONIŻEJ
http://fanipogody.pl/burza-nad-polska-radar-opadow/

2018-09-04 07:34:42
(fot. Fani Pogody, radary pogodowe)

7 komentarzy

 1. Właśnie od strony starego lasu dochodzą echa jakiś grzmotów, ale to może jakaś parka małolatów się tam łomoce…

 2. Wysokiem koło Bychawy,Wysokiem….

 3. Wszystkie te prognozy tylko o d****ę potłuc.Co z tego że gdzieś pada lub nie bo grzmoty są?? Gdyby nie moja motopompa i rów w którym bobry zrobiły tamę , moje drzewka maliny truskawki inne krzewy dawno by uschły .

  • Wyraźnie nie znasz sposobu użycia prognozy 112 – po przeczytaniu prognozy, trzeba bachnąć się na kolanka, stosownie złożyć łapki i szczerze pomodlić się do ponoć wszechmogącego Stwórcy o cud spełnienia tego co wcześniej przeczytałeś.
   Natomiast jak ci się nie chce osobiście mamrotać zaklęcia, możesz wziąć kabzę i po udaniu się do parafialnego szamana odpalić mu „co łaska” za pośrednictwo.
   Gwarancji, że pomoże nie ma, ale będziesz miał zajęcie.

   • Wszystko znam spokojna głowa Ty to jesteś mały pikuś byś mi dawał rady???Ja ciebie mogę wiele rzeczy nauczyć i pokazać i za to mam szacunek u ludzi bo nie jestem pierwszy lepszy J.

 4. Bimer, a ty miałeś spokojną noc? Nikt ci nie dokuczał?

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas