Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę nie wszystkie sklepy będą zamknięte. Duże centrum handlowe w Lublinie nie zamierza zamykać drzwi

Najbliższa niedziela będzie pierwszą, w której zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu, sklepy mają być zamknięte. Zakupy mają być możliwe jedynie w małych placówkach, w których za ladą stanie właściciel. Tymczasem czynne będzie także duże centrum handlowe w Lublinie.

Pomimo obowiązywania w najbliższą niedzielę Ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni, czynne będzie centrum handlowe Atrium Felicity w Lublinie. Co więcej, nie tylko w tą niedzielę, lecz także we wszystkie dni, objęte nowymi przepisami. Spółka podjęła taką decyzję w porozumieniu z najemcami, gdyż nie wszyscy z nich są objęci zakazem handlu.

Dlatego też otwartych będzie kilkanaście lokali: kino Cinema City, Fabryka Formy, restauracja Olimp, Erbil Kebab, KFC, Gusto Dominium, Subway, Ichiban Sushi, Mr. WOK, kawiarnia Grycan, Carte d’Or, Costa Coffee, U Lodziarzy i Palm Smoothie Bar, punkty Totalizatora Sportowego LOTTO, kwiaciarnia Gabriela, Akademia Urody Beverly Hills, a także myjnie samochodowe i
stacja paliw Auchan.

– W naszych centrach handlowych będą czynne lokale, których zakaz prowadzenia handlu w niedzielę nie dotyczy. Mam tu na myśli między innymi restauracje, cukiernie, kwiaciarnie, kina, kluby fitness, ale także sklepy, w których sprzedaż będzie prowadził jego właściciel. Warto też zaznaczyć, że w inne dni tygodnia dopuszczamy możliwość wydłużenia godzin otwarcia centrum handlowego jeśli najemcy zwrócą się do nas z takimi wnioskami – tłumaczy Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor Atrium Felicity.

W pozostałe dni tygodnia Atrium Felicity nie zmienia godzin funkcjonowania swojego centrum handlowego. Nowe zasady funkcjonowania będą przekazywane bezpośrednio klientom oraz zostaną wprowadzone do regulaminu obiektu. Informacje o otwartych sklepach będą też udzielane w Punkcie Informacji, a szczegółowa lista zostanie opublikowana na stronie internetowej centrum handlowego.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do końca 2018 roku zakazem nie zostały objęte pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca, o ile nie wypadnie w inny dzień ustawowo wolny od pracy. Najbliższe dwa lata będą stanowiły okres przejściowy, do wprowadzenia w 2020 roku całkowitego zakazu handlu w niedziele z wyjątkami określonymi w ustawie.

(fot. Atrium Felicity)
2018-03-08 22:39:22

57 komentarzy

  1. Kościoły też powinni pozamykac w niedzielę

Z kraju

Sport