W piątek chwilowe pogorszenie pogody. Sobota i niedziela z temperaturą lokalnie powyżej 10°C

Jutro nadejdzie chwilowe pogorszenie pogody, które związane będzie z wędrówką frontu okluzji przez Polskę. Tuż za nim napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

W piątek Polska znajdzie się pod wpływem płytkiego niżu o imieniu „XENIA” ulokowanego nad południową Skandynawią. Niż ten następnie zaniknie nad Morzem Bałtyckim.

Opady atmosferyczne, zarówno deszczu ze śniegiem, jak i deszczu dotrą jutro około godziny 9. Początkowo zacznie padać w zachodniej części województwa lubelskiego i z biegiem czasu strefa dotrze do centralnych i wschodnich powiatów regionu. Wzrośnie prędkość wiatru z kierunku południowego i zachodniego. Prędkość stała wyniesie 15 km/h, natomiast w porywach do 45 km/h. Zachmurzenie na ogół duże do całkowitego, chociaż miejscami w drugiej części dnia mogą pojawić się dłuższe chwile ze słońcem. Temperatura oscylować ma w przedziale od 4°C do 7°C.

Tuż po przejściu frontu okluzji mogą pojawić się opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu. Nie można wykluczyć pojedynczych wyładowań atmosferycznych, lecz ryzyko jest ich niskie. Opady zaczną ustawać późnym wieczorem, bądź w pierwszej części nocy.

Weekend przyniesie zmianę warunków pogodowych w kraju. Na pogodę coraz większy wpływ zacznie mieć niż atlantycki o imieniu „YULIA”, który ulokuje się podczas najbliższego weekendu w rejonie Wysp Brytyjskich i Zatoki Biskajskiej. Po jego wschodniej stronie szerokim strumieniem z południa kontynentu europejskiego napływać ma znacznie cieplejsze powietrze polarnomorskie.

W sobotę nie zabraknie chwil ze słońcem, nie powinno padać. Temperatura w regionie wyniesie od 8°C do 12°C. Lokalnie może być nieco cieplej.

Niedziela to kontynuacja iście wiosennej aury. Na termometrach w regionie będzie ponad 10°C. Pozostaniemy dalej w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem lokującym się w okolicach Zatoki Biskajskiej. Temperatura wyniesie od 10°C do 15°C, lokalnie mogą pojawić się w wyższe wartości. Nie powinno padać, występować mają nieco silniejsze porywy wiatru do 40 km/h z kierunków południowych. Istnieje szansa pojawienia się rzadkich chmur soczewkowatych, lenticularis.

Po weekendzie nadejdzie nieznaczne ochłodzenie i temperatura spadnie poniżej 10°C, ale o tym wkrótce.

PROGNOZY POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI I POŁOŻENIE OPADÓW POD ADRESEM PONIŻEJ:
http://fanipogody.pl/prognoza-pogody/

2018-03-08 23:21:19
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja