690 680 960

Niedziela z nowym zakazem handlu. Jedni byli zdziwieni zamkniętymi drzwiami marketów, inni stali w kolejkach przed małymi sklepami

Zaczęły obowiązywać uszczelnione przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele. Hasło placówka pocztowa już nie jest przepustką do otwarcia sklepu. Pojawiają się za to nowe pomysły.

64 komentarze

 1. Centralne sterowanie, władza wie co dla ludu najlepsze, PRL wrócił. To kina, restauracje i stacje benzynowe niech zamkną, Ci ludzie też chcą mieć wolną niedzielę. I szpitale, laboratoria, posterunki policyjne i remizy. Pracownicy sklepów – święte krowy, a reszta niech zap…dala w niedziele.

  • Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

   W kraju o katolickich korzeniach kultury (jak twierdzi pan prezydent Duda), niedziele i wszystkie nakazane przez watykańczyków jako „święte” dni, prosty, a głupi lud ma łapać kabzy i lecieć co sił do kościoła, żeby na kolankach dać cołaski katabasom i szemrać zaklęcia o cudy-niewidy ze zbawieniem wiecznym na czele.

 2. dręczyciel pocztowy

  nigdy nie można było nadać żadnego listu ani paczki w żadnym markecie – to jakieś oszustwo z tymi pocztami. Nawet nie można było zwrócić źle dostarczonych listów. Poczta działa źle w swoich placówkach a w marketach tragicznie.

  • Przecież w marketach nie było poczty tylko usługi kurierskie, np w Lidl współpracował z dpd…

  • Osobiście nadawałem paczkę kurierską w Żabce. Na szczęście, nadal jest otwarta.

 3. ten co w wekend nie lata po sklepach bo potrafi kupic na dwa dni w przód

  Cały tydzień wam mało na zakupy ? wiecznie wam mało ? trzeba mózgu trochę używać i kupic chociaż na dwa dni na zapas

  • ☆☆☆⭐⭐⭐

   Jesteś profesionalnym idiotą czy dopiero się przyuczasz?

  • Czekam na zakaz handlu alkoholem po 18-stej. Będę się śmiać do rozpuku w piątkowe i sobotnie wieczory z tych, którzy nie kupili piwka i cziperków „na dwa dni w przód”.

 4. A dlaczego biznes grzybka z Torunia działa w każdą niedzielę?

  • Pan Dyrdymałko Eustachy (starszy)

   Nie tylko toruński… przecież cała ponad 35 tysięczna armia, (pożal się Boże) „sług bożych”, „kapłonów”, „dobrodziei”, różnej maści i stopni, też „pracuje”, żeby cołaski zebrać, bo ich podobnież dobry i wszechmocny Bóg, czego jak czego, ale kasy im dodrukować nie potrafi.

 5. Do kogo ten apel o myślenie żeby kupic sobie w piątek tak żeby starczyło do poniedziałku ….toż to przecież ciężko usiedzieć w domu jeden dzień bez łazenia po sklepach …a to chipsy a to piwko a to inne zachcianki a potem du…a jak szafa i bebzol wisi ….

  • O to to.Szafa i bebzol.I jeszcze cy..e jak donice.

  • ale co ty mówisz o kupnie w piątek, żeby starczyło do poniedziałku, jak w wielu sklepach można jeszcze w sobotę o 23:00 kupować…

 6. moze i wam mało to cały tydzien ale ja np caly tydzien nie mam czasu na zakupy a jedynymi dniami to jest sobota i niedziela ,gdzie w sobote jest tyle ludzi w sklepach że cieżko cokolwiek kupić i żeby nie było tłoczno a niedziela była dniem idealnym,zwłaszcza gdy mi czegos zabrakło do obiadu niedzielnego lub gdy chciałam świeże pieczywo zakupić chociazby na poniedziałek żeby było , uważam że fajnie jeśli są wybrane sklepy otwarte w niedziele i nie widze nic w tym zlego , wiele ludzi którzy pracują w niedziele mają wolny poniedziałe lub tez i wtorek takze to nie tak że pracują po 7 dni bez przerwy

  • W niedzielę tępa dzido żaden sklep nie ma normalnego świeżego pieczywa tylko odmrażane, a zdrowe to to…

   • Pracowałem 5 lat w piekarni – w niedzielę było najlepsze pieczywo…
    Na co dzień, w sklepie jest pieczywo z „porannego” wypieku, ale faktycznie w sobotę piekarze przychodzili w piątek wieczorem, więc to sobotnie pieczywo było takie „półdniowe” i najgorsze w tygodniu, ale niedzielne – najlepsze!

    • „ale faktycznie w sobotę piekarze przychodzili w piątek wieczorem” – skrót myślowy, na wypiek sobotni, przychodzili w piątek na 20

   • Marek, jaka „kultura” wypowiedzi! PISowski elektoracik? To właśnie dla takich jak Ty nasz rząd uchwala swoje cudowne ustawy i tylko tacy jak Ty, jak widać, się cieszą. Potraficie zmieszać obcą kobietę z błotem, a w niedzielkę do kościółka i amen, amen, alleluja!

  • 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • W sobotę wieczorem jest już pusto, nieraz tak robiłam zakupy, nawet przed 22-gą, tuż przed zamknięciem sklepu, choć niektóre sklepy są do północy. A pieczywo można zamrozić, po wyjęciu i rozmrożeniu jest jak świeże, czy małe piekarnie są otwarte w niedzielę.

  • Byłem w sobotę przed 7:00 prawie nikogo nie było.

 7. Michał Kowalski

  Czy przypadkiem na czas pandemii nie byłoby sensu otworzyć sklepów w niedzielę celem zmniejszenia ilości klientów na m2?

  • Ty rządzących o logikę posądzasz?
   Toż to cielęta, ślepo posłuszne Gargamelowi z Żoliborza i jego kotu.
   Sensu się w tym nie doszukuj. Bo wyjdzie jak z Turowem – zamiast 30 milionów Euro w inwestycjach jest 45 w odszkodowaniu, 40 w inwestycjach i 70 w karach dla TSUE… i to jest zdaniem tych bałwanów „sukces negocjacyjny”.
   A sensownego ambasadora, który mówił, że trzeba się dogadać, już wywalili.
   To cyrk, a nie kraj, a rządzą nami klakierzy prezesa.

 8. U mnie na osiedlu właściciel małego sklepiku 1chwalił się przez telefon że w końcu sprzedał ta śmietanę z 2019 roku!!

 9. Najfajniejsza ta pani w czerwonej kurtce ze zdjęcia.

  • Niechaj oko twe nie błądzi tam gdzie błądzić nie powinno, a myśli czyste i nieskalane kosmatością wszelaką pozostaną 😉

 10. no i dobrze, w końcu żabki przestaną świadczyć masowo usługi pocztowe w niedziele i święta, tylko co te głupki zrobią jak nie kupią piwa w Boże Narodzenie o 22 albo 11 listopada nie kupią hotdoga w żabce?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce