690 680 960

Przekroczył prędkość, był nietrzeźwy. Na początek dostał mandat, resztą zajmie się sąd

Miał niemal 1,5 promila alkoholu i w takim stanie kierował osobowym volvo. 51-latek wpadł na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. Wkrótce mężczyzna odpowie za popełnione czyny przed sądem.

W minioną sobotę kilka minut przed godziną 9 na ulicy Południowej w Kąkolewnicy policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki Volvo, który przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym kierujący poruszał się z prędkością 86 km/h.

W trakcie prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 51-latek, mieszkaniec gminy Kąkolewnica jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Zgodnie z nowo obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości 51-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 złotych, natomiast za popełnione przestępstwo kierowca odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. W taki oto, przecież niezbyt skomplikowany sposób, został męczennikiem motoryzacji 😆

  2. Na początek to powinien dostać jeszcze 150 dni odsiadki. I nawet gdyby niczego się przy tym nie nauczył, to przynajmniej na taki czas zrobiłoby się bezpieczniej.

Kursy walut

  • USD 4.3043zł -0.47%
  • GBP 5.3177zł -0.23%
  • EUR 4.6801zł -0.1%
  • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas