Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie należą do żadnej organizacji, sami wyszli na ulicę. „Sytuacja w wielu gospodarstwach jest tragiczna” (zdjęcia)

Choć od żniw minęło już sporo czasu, w ich gospodarstwach wciąż zalega zebrane zboże. W wielu przypadkach są to duże ilości. Postanowili zorganizować protest, aby pokazać swój problem.

69 komentarzy

 1. Przecież nie musicie jeść chleba z polskiej marki z polskiej piekarni.
  Można żreć mąkę z robali jak chce europejska lewica tylko nie zapomnijcie gruzu dodać żeby miało jakiś smak i mniej szkodliwe było bo gruz kiche wypełni na dłużej ?

  • Gruz to ty masz w glowie

  • Rolnik z miasta lublin

   Proste i logiczne lepiej jest kupić taniej niż 50% rzepak czy pszenicę czy inne produkty skąd by tam nie były

   • nie kryty krytyk

    a potem taki sam typ płacze że pestycydy w pieczywie, że polacy oszukują a tu ups tanie zboże na nawozach które są zabronione z uwagi na pestytydy, ale skąd dzban z Lublina ma mieć jakiekolwiek pojęcie, jak dla niego jajka produkuje lidl a mąkę biedronka.

  • …ebie ci na łeb?

  • Przecież po ciągnikach widać że to sami biznesmeni poprzyjezdzoli

 2. giełdy kreuja ceny w usa w europie wiec takie strajki to tylko po to by niektore nazwiska i twarze sie opatrzyły zrobily reklame sobie bo im sie zamarzyło na plecach zdezorientowanych chlopow do sejmu startowac z parti Kołodziejczaka w mysl zasady ,,niewazne co o tobie mowia – wazne aby mowili” -żenua

  • Nic bardziej głupszego nie mozna powiedzieć bo po pierwsze oficjalnie odcięto sie od Agrouni a po drugie cena w USA jest właśnie kreowana przez niby nieznaczący rynek gdzieś w Hrubieszowie . W raportach giełdowych zaznaczono że UA dogadała się z PL i ruszy przewóz 8 marca , cena oczywiście w dół bo przemyt trwa . Naprawdę trzeba byc bardzo nierozgarniętym by nie wiedzieć jak działa rynek

 3. Czyli minister ich oszukał, ale zamiast jechać do ministra, to blokują drogę zwykłym ludziom. Logika godna przedszkolaka.

  • jakby pojechali do mnistra to przywitało by ich 1000 policjantów

   • ale to nasi policjancie, naszego rządu, który wybraliśmy (no może nie wszyscy go wybierali)

  • Jechać do ministra? Czym, traktorem? Policja ich nie wpuści. Poza tym taki rolnik, na przykład z lubelskiego, bez pieniędzy, w Warszawie ? Ani zjeść coś, ani do toalety pójść, i od razu mandaty za złe parkowanie go czekają. To nie jest takie proste. A protesty na drogach są , jak widać, zauważone . Inna sprawa, że ministerstwo rolnictwa źle pracuje, i ma gdzieś sytuację rolników. Przez Kościół i Policję ich podporządkują, i nic politykom nie grozi za niekompetencję. Nikt prawdziwym winnym nic nie zrobi. A powinni chociaż – honorowo- podać się do dymisji. Tyle, że honoru przy korycie brak.

   • Czyli rozumując Twoim tokiem: zostałem oszukany w sklepie, to idę protestować pod Twój dom, zamiast pod sklep? Wezmę bęben i wuwuzelę – będzie głośno i z pewnością wszyscy w okolicy to zauważą. Tylko czy w tym sklepie będą wiedzieli, że protestuję? A może się tym strasznie przejmą? Wojewoda jest przedstawicielem rządu w terenie. Odpowiada też za nadzór nad transportem, więc jeśli nie chcą jechać do ministra…

    • I wojewoda z samorządem dał zezwolenie na ten protest ,wszystko jest legalne, zgłoszone a jak ty przyjdzież pod mój dom i udowodnisz że cię w sklepie oszukali to wezmę wuwuzelę i będę protestować z tobą by nie kupować w sklepie oszustów – tak ciężko to zrozumieć ???

     • I tak sobie bedziemy stać pod Twoim domem, a decydentów będzie to mało obchodziło. Niby świadomy, a jednak…

 4. O ! To jak cukier jedzie z Ukrainy to może będzie znów po 2zł ;)?? A nie bidulki sprzedają nam po 6zł za kg !

 5. A co tych rządzących obchodzą polscy rolnicy.? Ich interesuje bardziej banderowski rząd wukrainy (Melnik i inne osobniki). Tam wepchano ponad 30 mld złotych z naszych podatków a wy mówicie ze rolników nie wspierać, że wasza hata skraja?

 6. Ciekawe ilu z tych protestujących głosowało na PiS?
  Sami wybraliście, to teraz macie.
  Jak macie jakieś żale, to do kaczora na Żoliborz.

 7. Panie pokrywka. Byłem wczoraj u szefa po podwyżkę. Nie dał. Zgodnie za pańską logiką, to pojadę pod Hrubieszów i w ramach protestu zablokuję panu wjazd do chałupy. Na początek na 3 dni, a jak szef nie da podwyżki to na dłużej. Może być?

 8. Cena na skupie 1340 zł ciekawe jakbym minister kazał w ogień skoczyć to by skoczył.

 9. pikniku country ciąg dalszy! a do tych co mówili, że zboże było po 1500 a dzisiaj po 1000- to powiem tak- TRZEBA BYŁO SPRZEDAWAĆ!

 10. Ja sprzedałem po 1560zł i nie marudzę.

Z kraju