Najszybsze samochody świata przyjadą do nas na wyścigi na odcinku jednej mili

W sierpniu na lotnisku w Białej Podlaskiej odbędzie się wyjątkowa gratka dla miłośników motoryzacji. Rozegrane tam zostaną pierwsze w Polsce wyścigi na odcinku jednej mili.

Potężna moc silników, ogromne prędkości a przy tym niesamowite wrażenia – to wszystko w sierpniu czeka na prawdziwych fanów sportów motorowych na lotnisku w Białej Podlaskiej. W widowiskowym show sportowo – motoryzacyjnym wezmą udział zawodnicy z całej Europy, m.in. z Polski, Austrii, Niemiec, Szwecji, Ukrainy czy Rosji. Wsiądą oni do najszybszych samochodów świata, by rywalizować w wyścigu na jedną milę. Tego typu zawody rozgrywane będą po raz pierwszy w Polsce.

Wyścigi Battle Royale, gdyż o nich mowa, to wydarzenie dla prawdziwych pasjonatów tego typu sportu. Auta które będzie można podziwiać, mogą rozwijać prędkość nawet do 400 kilometrów na godzinę. Same wyścigi będą podzielone na dziewięć klas startowych, zróżnicowanych parametrami pojazdów, które to będą w nich uczestniczyć. Co ważne, podczas jednego startu będzie brało udział dwóch zawodników jadących po równoległych torach.

Łącznie w imprezie wystartuje 80 najszybszych na świecie samochodów oraz 10 motocykli. Impreza będzie trwała dwa dni, oprócz sportowych emocji, na widzów czekać będą także różne inne towarzyszące atrakcje. Na ten cel zostanie stworzona strefa, gdzie zaprezentują się m.in. mistrzowie stuntu motocyklowego, kaskaderzy znani z wielu najlepszych produkcji filmowych a także zespoły muzyczne. Dodatkowo nie zabraknie dobrego jedzenia i napojów.

Jednak wzięcie udziału w tych atrakcjach będzie kosztowało. Bilet na jeden dzień kosztuje od 130 do 200 złotych, zaś na dwa dni od 200 do 300 złotych.

(fot. materiały organizatora)
2014-06-05 20:47:30

8 komentarzy

 1. znowu ktoś wjedzie w ludzi bo nie ogarnie predkosci i ujdzie bezkarne

  • Jak byś nie wiedział i był lepiej doinformowany, albo przynajmniej oglądał wiadomości, to wiedział byś że postawili mu zarzuty i najprawdopodobniej dostanie wyrok i bardzo duże grzywnę.

 2. To nie wychodź z domu bo ktoś moze cie potrącić albo mozesz mieć wypadek i zginąć

 3. Z tymi cenami biletów to chyba przeginka

 4. :* love haters

 5. Ceny biletow sa adekwatne do prezentujacych samochodow. Tylko posiadaczy podobnych samochodow bedzie stac na wejsciowke, bo zapewne wielu ludzi chcialoby pojsc z rodzina, zona, dziecmi. Tak wiec biley to kupa kasy a impreza dla VIP’ow

 6. Wejściówka na Top Gear Live VERVA Street Racing na stadionie narodowym rok temu kosztowała 99zł…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja