Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Najbliższe utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

W niedzielę i poniedziałek na niektórych ulicach Lublina należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Podróżujący komunikacją miejską muszą wziąć pod uwagę zmienione trasy przejazdu pojazdów m.in. w rejonie Zalewu Zemborzyckiego.

„Wiosenna Dycha”

W niedzielę (24 kwietnia) w godz. 9.00-10.30 odbędą się zawody biegowe „Wiosenna Dycha”. W związku z tym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Trasę biegu wyznaczono ulicami: start z terenu MOSiR – al. Bryńskiego – wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego – ul. Krężnicka – ul. Cienista do ścieżki rowerowej wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego – al. Bryńskiego – wzdłuż Zalewu na metę na terenie MOSIR „Słoneczny Wrotków”. Bieg ulicami odbędzie się przy całkowicie wyłączonym ruchu, a linie komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd. Przewidywana liczba uczestników to około 500 osób.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z planowaną niedzielną imprezą sportową obowiązują zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia nr 8
– kurs z godz. 8:45 z przystanku Zemborzyce Górne 04 w kierunku ul. Okopowej nie będzie zrealizowany

Linia nr 25
– kurs z godz. 8:45 z przystanku Rondo Lubelskiego Lipca 03 zostaje skrócony do pętli Żeglarska (nie będzie zrealizowany na odcinku: 4631 Żeglarska 01 – 4991 Prawiedniki 01)

– kurs z godz. 9:33 z przystanku Prawiedniki 02 nie będzie wykonany na odcinku 4992 Prawiedniki 02 – 4802 Krężnicka-kemping NŻ 02. Od przystanku Żeglarska 02 kurs zostanie wykonany zgodnie z rozkładem jazdy.

Naprawa zatoki przystankowej Rondo Krwiodawców 03

Od poniedziałku (25 kwietnia) rozpocznie się naprawa zatoki przystankowej Rondo Krwiodawców 03. Na czas prowadzonych robót przystanek będzie nieczynny. Obsługa pasażerów odbywać się będzie z przystanku tymczasowego przesuniętego o około 30 m w stronę ul. Nałęczowskiej. Dodatkowo w rejonie prowadzonych prac nastąpi zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Prace naprawcze będą realizowane w ramach bieżącego utrzymania. Zakłada się, że utrudnienia potrwają do czwartku (28 kwietnia).

(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Podpis (Wymagane)

  A kiedy powrót do częstotliwości kursowania sprzed pandemii + nocne?
  Czy ztm nie widzi, że autobusy są notorycznie zapchane, co jest też spowodowane napływem uchodźców z Ukrainy?
  Nie dziwię się wcale że ludzie przesiadają się w auta, skoro bilety ciągle drożeją, i kursy są ograniczane,na ferie zimowe wymyślili sobie, że autobusy w niedzielę będą kursowały co 60 minut, a nie co 50 jak było do połowy lutego. Mamy końcówkę kwietnia i dalej niedzielnie kursują jak w Wielkanoc albo jak w Boże Ciało. Wstyd!

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ciekawe czy będąc właścicielem (co z pewnością ci nie grozi) takiej firmy jak MPK realizowałbyś kursy ekonomicznie nieopłacalne i tylko na zasadzie: „Bo mi sie nalezy !”

   • A o podatkach słyszało? Istnieje coś takiego jak zadania gminy/miasta, które nie są opłacalne z założenia. Do takich zadań zalicza się również transport publiczny.

    • Podpis (Wymagane)

     Potem przyjdą wakacje i znowu wytną kursy, by po wakacjach ich nie przywrócić. Wymówkę się znajdzie, niech ztm nie zapomina, że nie tylko uczniowie jeżdżą autobusem miejskim

 2. Nareszcie redakcja informuje o wydarzeniach z znaczącym wyprzedzeniem a nie po:
  „W niedzielę (24 września) w godz. 9.00-10.30 odbędą się zawody biegowe „Wiosenna Dycha”.”

  😉

 3. A dlaczego 25 nie może pojechać z żeglarskiej przez Dąbrowę do Prawiednik?